Ako správne prať posteľnú bielizeň?

Posted by

Prať v domácnosti je jednoducho nevyhnutnosť. Pranie oblečenia, záclon alebo posteľnej bielizne sa stalo akýmsi nepísaným pravidlom. Všetky spomenuté veci je potrebné správne ošetrovať, nakoľko môžu mať vplyv na naše zdravie. Postelna bielizen je to, v čom večer zaspávame a ráno sa prebúdzame. Trávime v nej nadmerné množstvo času, preto je dôležité, aby boli dodržané prísnejšie hygienické nároky. Obliečky prichádzajú do kontaktu s našou pokožkou a ak nechceme, aby nám vznikli nepríjemné alergické reakcie, mali by sme k ich praniu pristupovať naozaj svedomito.

Ako často je potrebné posteľnú bielizeň prať?

Postelna bielizen a jej ošetrenie
Starostlivosť o posteľnú bielizeň

Kúpili ste si úplne novú posteľnú bielizeň? V tom prípade ju nezabudnite pred prvým použitím vyprať. Môže v sebe skrývať množstvo nečistôt a v nevypranej bielizni sa príjemne spí len málokomu. Ak posteľnú bielizeň vyperiete pred prvým použitím, jej materiál sa stane na dotyk príjemnejším a vy sa v nej budete cítiť lepšie. Nie je presne stanovený čas, po akom je potrebné posteľnú bielizeň vyprať. Malo by sa tak však učiniť minimálne jedenkrát za dva týždne. Aj keď sa vám to možno nezdá, ale môže byť útočiskom dokonca aj pre roztoče! A spať s nepovolanými návštevníkmi nemusí byť dvakrát príjemné. Záleží však aj od toho, ako často sa sprchujete a či s vami v posteli spáva aj domáce zvieratko. Podstatné je, ako bielizeň periete. Názory na to, koľko stupňov by mala mať voda, v ktorej periete sa množia. Ideálne rozmedzie je od 30-40 stupňov Celzia. Základom je však kvalitný prací prášok, prípadne prací prostriedok, ktorým budete bielizeň ošetrovať. V prípade pracieho prostriedku je tiež potrebné rozlišovať aj to, či sa jedná o prací prostriedok určený pre biele alebo pre farebné prádlo. Vďaka tomu získa vaše posteľné prádlo príjemnú farbu. Ak chcete, aby vaša bielizeň pekne voňala, nebojte sa pridať aj aviváž. Aviváž tiež bielizeň zmäkčí, bude teda na dotyk príjemnejšia. Neodporúča sa však používať prehnane moc aviváže, nakoľko vytvára na bielizni akýsi ochranný film, vďaka ktorému sa znižuje priedušnosť.

Posteľná bielizeň a rady, ako ju ošetrovať správne

Chcete, aby ste k ošetreniu vašej posteľnej bielizne pristupovali správne a vydržala vám ako nová čo najdlhšie? Chcete, aby si udržala svoju povestnú kvalitu a vy sa v nej aj po niekoľkých praniach cítili príjemne? V tom prípade navštívte stránku https://www.scanquilt.sk, kde nájdete všetky potrebné informácie o tom, ako správne bielizeň prať. Doprajte si tú najlepšiu posteľnú bielizeň aj vy!