GPS obojky pre psov zachránia nie jedného psa!

Posted by

Žijeme v dobe, v ktorej inteligentné spotrebiče vládnu svetom – kupujeme si inteligentnú práčku, vysávač, mobilné telefóny, smart hodinky. Všetky nám, ľuďom, uľahčujú život. Ale vedeli ste, že existuje niečo aj pre psíkov? Vybavenie domácich miláčikov identifikačnými štítkami alebo mikročipmi je jedným zo spôsobov, ako zabezpečiť bezpečný návrat domácich miláčikov v prípade, že sa stratia. Ale bezpečnosť svojho psa môžete posunúť na inú úroveň. Počuli ste už o inteligentnej nositeľnej technológii pre domáce zvieratá, ako napríklad obojky pre psov s GPS. Tie umožňujú majiteľom domácich miláčikov sledovať polohu, dokonca sledovať ich činnosť, nech sú kdekoľvek.

Ako fungujú GPS obojky pre psov?

Obojky pre psov s ktorými sa nestratí
Trendy v obojkoch pre psov

Možno sa pýtate, ako také GPS obojky pre psov fungujú. Čip GPS v sledovači zisťuje polohu vášho domáceho miláčika a odosiela informácie. Zvyčajne na zobrazenie polohy vášho miláčika na mape sa používa aplikácia. Sledovač je potrebné pripnúť k obojku pre psa a nadviažte spojenie medzi ním a vašim smartfónom pomocou Wi-Fi alebo Bluetooth. Tak ako smarthodinky, tak aj tieto obojky pre psov sledujú len polohu vášho miláčika, ale niektoré monitorujú aj aktivitu a spánkové vzorce. Niektoré obojky pre psov vám okrem poskytnutia presnej polohy, priblížia aj vzdialenosť vášho psíka od vás, smer pohybu psa (ak sa pohybuje), stav alebo aj to, čo váš psík robí: behanie, sedenie. GPS obojky  pre psov sú tiché a nevydávajú žiadny zvuk, a tak nezaťažuje iné zvieratká v okolí. Kedy je vhodné využívať tieto obojky pre psov? Tieto obojky pre psov využívajú ľudia, ktoré nevidia svoje psy v teréne alebo sú účinným prostriedkom, ak je nevyhnutné sledovať viacero psov naraz. Sledovacie obojky pre psov sú užitočné vtedy, keď nemôžete použiť obojky, ktoré pípajú alebo zvončeky pre psíkov. Tieto obojky pre psov sú účinné pri vyhľadávaní stratených psov.

Čo ak psík zmizne z dosahu, čo potom?

Môže sa stať, že obojok stratí signál a nebudete vedieť presne, kde sa váš miláčik nachádza, no na druhej strane poznáte posledné miesto, kde bol psík. Keď sa dostanete na miesto, kde ho obojok zachytil poslednýkrát, môžete získať signál opätovne. Problém bude, ak nemáte tušenie, kde hľadať psíka a signál nenaskočí. GPS obojky pre psov môžu zachrániť nie jedného psa a majiteľ nemusí smútiť, že sa mu stratil psík a nevie ho nájsť. Ak sa chcete dozvedieť o obojkoch pre psov viac, navštívte webovú stránku https://www.queedo.sk/