Izolácia strechy – nevyhnutný krok pre spokojné bývanie

Posted by

Korunou a pýchou každého domu je kvalitne a bezpečne urobená strecha. Chráni pred nepriaznivými vplyvmi počasia, tesní, izoluje, bráni vlhnutiu a vďaka dobrej izolácii aj šetrí finančné prostriedky. Dobrá izolacia strechy je správne riešenie. V súčasnosti je však na trhu k dispozícii veľa druhov izolácií, teda je nesmierne dôležité dobre si vybrať. Izolácia strechy je práca pre odbornú firmu. Tá zhodnotí podľa druhu strechy, krytiny, stavu strechy ktorá izolácia je najlepšia. Dobrá izolácia totiž nielenže šetrí financie tým, že zabezpečuje izoláciu pred chladom ale počas horúcich letných dní chráni aj pred teplom. Toto je dôležité najmä v prípadoch, kedy je obývané aj podkrovie.

Druhy zatepľovacieho materiálu

Viacvrstvová izolacia strechy
Firma na izoláciu strechy

Pri výbere druhu zatepľovacieho materiálu izolácie strechy vyberáte z minerálnej vlny, fúkanej alebo striekanej izolácie. Fúkaná izolácia je vyrobená z celulózových vlákien. Tento typ je vyrobený recyklačnou metódou z novinového papiera. Súčasťou izolácie sú aj minerálne soli, ktoré chránia izoláciu pred hmyzom, plesňami, aj proti požiaru. Je to izolácia, ktorú je možné, samozrejme podľa veľkosti plochy, zabezpečiť v priebehu jednej pracovnej zmeny. Je možné ju aplikovať v podkroví, do podláh, stien aj do najrôznejších medzier budov. Penová izolácia sa skladá z dvoch zložiek. Tie sa pomaly zahrievajú, v striekacej pištoli sa zmiešavajú a pod tlakom sú nanášané na izolovaný povrch. Na vzduchu následne niekoľkonásobne zväčšia svoj objem a stuhnú. Ďalšou možnosťou je minerálna vlna. Pri tejto možnosti je v prvom rade mimoriadne dôležité vypočítať správnu hrúbku izolácie. Následne je dôležité rozhodnutie, kde bude táto vlna umiestnená. Ak ju umiestnite medzi krokvy, prídete o krásny pohľad na priznaný krov. Pre tých, ktorí túžia práve po priznanom krove, je metóda nadkrokvového zateplenia.

Benefity zateplenia strechy

Nech sa už rozhodnete pre ktorýkoľvek typ zateplenia, prenechajte túto činnosť odborníkom. Iba tak budete mať istotu, že izolácia strechy bude vykonaná dobre a s jej výsledkom budete spokojní. Izolácia strechy v sebe nesie niekoľko benefitov – v prvom rade zabraňuje prehrievaniu podkrovia, chráni proti hluku, eliminuje tepelné mosty a tým chráni pred zvýšenou vlhkosťou a rastom plesní, zabezpečuje tepelnú ochranu a s ňou aj úsporu energie. Viac informácií sa dozviete po navštívení nasledujúcej stránky: https://www.dobra-strecha.sk/.