Naše slovenské kúpele

Posted by

Slovensko je bezpochyby nádherná krajina. Sme obklopený majestátnymi horami,  krásnymi lesmi, tečú tu viaceré rieky ale nachádzajú sa tu aj úrodné nížiny. Jedinou nevýhodou možno je, že nemáme more, avšak Slovensko patrí  medzi najvyspelejšie „kúpeľnícke“ krajiny v Európe, preto sa táto nevýhoda zmierňuje. Na Slovensku máme množstvo prírodných, minerálnych, termálnych a liečivých vôd, ktoré sú ako stvorené na kúpele. Slovenské kúpele vznikali už v 12-tom storočí, ale archeologické objavy hovoria aj o skoršom období.

Slovenské kúpele patria medzi top kúpele v Európe

Niet sa čomu čudovať, slovenské kúpele vďaka svojej kvalite v oblasti kúpeľníctva patria medzi najvyspelejšie.  Slovenské kúpele sú zväčša umiestnené v obklopení hôr a lesov, kde na rekreantov priaznivo pôsobí aj okolitá flóra. Slovenské kúpele sú najznámejšie v mestách Piešťany, Bardejov, Bojnice, Brusno, Dudince, Kováčová, Lučivná, Nimnnica, Nový Smokovec, Rajecké Teplice, Sliač, Štós, Trenčianske Teplice, Turčianske Teplice či v meste Vyšné Ružbachy.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt slovenske kupeleV každom z týchto slovenských kúpeľov si prídu pacienti či rekreanti na svoje. Každý z nich sa síce mierne líši, avšak v každom sa skutoční odborníci snažia aby ste sa po pobyte cítili lepšie, zdravšie a oddýchnutejšie. Slovenské kúpele sú zväčša vybavené najmodernejšími diagnostickými a terapeutickými prístrojmi. Väčšina kúpeľov, najprv zistí Váš zdravotný stav a následne Vám určí diagnózy, ktoré by ste mali absolvovať.

Kam na výlet v okolí slovenských kúpeľov?

Slovenské kúpele sa nachádzajú na východnom, západnom aj strednom Slovensku. Preto keď sa vyberiete kamkoľvek všade bude množstvo výletov na ktoré sa môžete vybrať. Či už pôjdete na turistiku v Tatrách alebo na vychádzku po Piešťanoch. Vo viacerých slovenských mestách sú aj divadlá či kiná, kde tiež môžete stráviť svoj voľný čas. V letnej sezóne bývajú tiež viaceré koncerty, tanečné vystúpenia alebo výstavy. Ak si v kúpeľoch nájdete nových kamarátov či kamarátky, môžete si s nimi vymeniť skúsenosti z kúpeľov, ktoré ste už navštívili. Tak získate dokonalý prehľad kam pôjdete nabudúce a kam naopak nie.

Jednoducho keď sa vyberiete na svoj liečebný pobyt, pozrite sa aj aké iné voľno časové aktivity v ich okolí nájdete. Na Slovensku je naozaj krásne, tak si počas liečebného pobytu pozrite aj okolie mesta v ktorom sa nachádzate. Tak si môžete spríjemniť svoj voľný čas a mať veľa pekných spomienok a možno aj nových kamarátov.

Na internetovej stránke Našavoda.sk, ktorá sa špecializuje na vodné krásy, sa potom môžete podeliť so svojimi zážitkami, prípadne poslať na ich portál nejakú fotku, napríklad aj zo slovenských kúpeľov.