Nepodceňujte kvalitu matraca

Posted by

Je vedecky dokázané, že spánkom strávime priemerne tretinu svojho života, čo vôbec nie je málo. Každý človek túži po dobrom a kvalitnom spánku, keď sa budí oddýchnutý a plný energie. Dobrý spánok však nie je samozrejmosť, nie každý má to šťastie, že spí celú noc. V prvom rade je potrebné dodržiavať vhodný spánkový režim, zbytočne neponocovať, spať aspoň 6-8 hodín. Miestnosť by mala byť dostatočne vetraná, tmavá a tichá a asi najdôležitejšou vecou je dobrá posteľ s kvalitným matracom. Čoraz viac ľudí má problémy s chrbticou a kĺbmi, preto by ste mali používať zdravotné matrace.

Pre koho sú vhodné zdravotné matrace?

Zdravotné matrace a ich cena
Výhody zdravotných matracov

Zdravotné matrace sú prakticky vhodné pre každého, kto už má nejaké zdravotné problémy ale aj pre tých, ktorý si chcú zachovať zdravú chrbticu. Preto by sme pri výbere zdravotných matracov mali dbať najmä na kvalitu použitých materiálov. Čím kvalitnejší matrac si totiž kúpite, tým dlhšie vám vydrží v dobrom stave. Pre každého je vhodný iný matrac, určite je najlepšie si ho vyskúšať na vlastnej koži. Na trhu je skutočne veľký výber zdravotných matracov, podľa druhu použitých materiálov. Na výber máte latexové, pamäťové, taštičkové, penové, prírodné alebo sendvičové matrace. Matrace sú zložené z viacerých vrstiev, pričom každý je vhodný pre iný typ chrbtice. Matrace sa delia podľa tvrdosti od 1 až do 5, pokiaľ už máte problémy s chrbticou, je lepšie vybrať si radšej tvrdší matrac. Tvrdší matrac vám odľahčí chrbticu aj kĺby.

Dbajte aj na vrchný poťah zdravotných matracov

Určite si vyberajte matrac, ktorého vrchný poťah sa dá jednoducho zvliecť a oprať v práčke. Každý človek sa v noci potí, je preto viac ako dôležité dodržiavať hygienu a poťah matraca pravidelne prať podľa doporučenej teploty. Celý matrac by ste raz za čas mali nechať poriadne vyvetrať na slnku alebo počas mrazivých dní. Ak máte v rodine ležiaceho pacienta, určite by ste mu mali dopriať antidekubitný matrac, ktorý odľahčí váhu tela a pacient netrpí. Zdravotné matrace si vyberajte presne podľa mier vašej postele. Iný matrac bude potrebovať žena, iný muž a iný tiež vyberajte pre seniorov alebo deti. Kvalitné matrace nájdete na stránke https://more-matracov.sk/