Nepodceňujte problémy so zažívaním

Posted by

V súčasnej rýchlej dobe plnej stresu už čoraz viac ľudí nemá čas dbať o svoje zdravie, žijeme skutočne rýchlu dobu bez dostatku spánku, máme málo pohybu, priveľa povinností a o zdravej strave je niekedy aj ťažko hovoriť. Zjeme čo nám príde pod ruku, často sú to polotovary alebo fastfoody, čo v žiadnom prípade neprispieva nášmu telu. Čoraz viac dospelých ľudí ale dokonca už aj detí trpí obezitou a mnohými inými civilizačnými ochoreniami. Je vedecky dokázané, že naše zdravie sa nachádza v čreve, preto by sme mali práve o zažívanie veľmi dbať a nepodceňovať varovné signály. Ak sa teda u vás vyskytnú niektoré z nasledovných problémov, návštevu gastroenterológia Bratislava radšej neodkladajte.

Ktoré varovné signály by ste určite nemali podceňovať?

Zodpovedná gastroenterológia Bratislava
Zdravotné problémy vyriešite na gastroenterológii v Bratislave

Medzi najčastejšie sa vyskytujúce tráviace ťažkosti patria: plynatosť, nadúvanie, hnačky alebo naopak zápchy, malátnosť, zvýšená teplota, bolesti brucha a podbrušia, bolesti v konečníku alebo dokonca krv v stolici. Ak už teda nejaký ten čas pociťujete, že s vami niečo nie je v poriadku, radšej si čím skôr dohodnite termín u gastroenterológa na odborné vyšetrenie. Niektorí ľudia návštevu lekára radšej odkladajú, lebo majú strach z vyšetrenia, no skutočne sa niet čoho báť, práve naopak, zanedbanie zdravotných problémov vedie k celkovému zhoršeniu stavu a aj vážne ochorenie, ak sú podchytené včas, je možné pomerne rýchlo a ľahko vyliečiť.

Ako prebieha vyšetrenie v gastroenterológia Bratislava?

Pred samotným vyšetrením pravdaže musíte navštíviť aj svojho obvodného lekára, ktorý vám vypíše doporučenie na odborné vyšetrenie. Špecialistovi – gastroenterológovi najskôr opíšete vaše problémy, lekár vás následne vyšetrí pohmatom a poklepaním na brušnú dutinu. Medzi ďalšie vyšetrovacie metódy patrí, odber krvi, odber vzorky moču alebo stolice, sonografické vyšetrenie ale aj gastroskopia, kolonoskopia alebo rektoskopia. Všetky tieto spomínané metódy sú už v dnešnej modernej dobe takmer bezbolestné a veľmi rýchle. Čo je však najdôležitejšie, veľmi rýchlo dokážu odhaliť v čom spočíva problém. Po takejto diagnostike lekár určí príčinu a diagnózu a nasleduje liečba. Veľká väčšina diagnóz je veľmi účinne liečiteľná, takže naozaj sa skutočne návštevy gastroenterológie Bratislava nemusíte báť a radšej ju neodkladajte. Ak hľadáte dobré špecialistu v tejto oblasti, skúste navštíviť stránku https://www.proctocare.sk/