Neželané zmeny počas tehotenstva

Posted by

Tehotenstvo je obdobie v živote ženy, ale aj v živote jej partnera, obdobím rôznych príjemných, ale aj nepríjemných zmien. Tým, že sa telo ženy mení na nepoznanie, prirodzene sa mení aj prostredie v jej tele tak, aby sa čo najlepšie prispôsobilo rastúcemu dieťaťu. Jedným z neželaných zmien v tehotenstve je aj napríklad to, že vás môžu potrápiť hemoroidy v tehotenstve, nemusíte sa však báť, spravila po ukončení tehotnosti odídu samé.

Prečo sa hemoroidy vedia v tele ukázať počas tehotenstva?

Hemoroidy v tehotenstve a vláknina
Odporúčania pri hemoroidoch v tehotenstve

Ako sme už spomínali, telo ženy sa počas tehotenstva mení, mení sa viditeľne na pohľad, ale mení sa aj vnútorne, teda každý orgán, ktorý mal v brušnej dutine doteraz svoje miesto a mal svoju veľkosť, položenie bude mať položenie iné, inú veľkosť a vlastne aj možno iné miesto. Tým, že orgány sa zmenšujú na úkor zväčšujúcej sa maternice, vyvoláva to aj nežiaduce účinky, ako sú napríklad hemoroidy v tehotenstve. Hemoroidy majú v konečníku svoje prirodzené miesto a vykonávajú prirodzené činnosti, avšak, pôsobením orgánov na nervové zakončenia, na iné orgány a podobne môže dôjsť k vytlačeniu hemoroidov zo svojho bežného miesta a tým pádom môžu začať spôsobovať problémy. Toto je hlavný dôvod, prečo sa hemoroidy v tehotenstve vyskytujú, niekedy vás nepotrápia vôbec a inokedy zas ich prítomnosť určite pocítite. 

Ako liečiť hemoroidy v tehotenstve?

To, ako hemoroidy v tehotenstve vznikajú už viete, ich liečba je rôzna, dokonca niekedy nemusí byť žiadna, jednoducho s nimi počas tehotenstva vydržíte a po ukončení tehotenstva sa samé vrátia na svoje pôvodné miesto a máte po probléme. Hemoroidy sa niekedy vyskytujú aj po tehotenstve ako následok pôrodu, avšak do určitého obdobia by sa samé mali vrátiť do normálu. Ak však máte hemoroidy vo vyššom štádiu, lekár špecialista vám naordinuje liečbu, aká je pre vás potrebná. V prípade, že máte podozrenie, že aj vás trápia hemoroidy v tehotenstve, určite vyhľadajte kvalitného proktológa, ktorý vás vyšetrí a určí aká liečba a v akom rozsahu je potrebná. Ak hľadáte kvalitného proktológa, alebo sa chcete o hemoroidoch v tehotenstve dozvedieť viac, určite vám odporúčame obrátiť sa na internetové stránky spoločnosti https://www.proctocare.sk/