Pečený losos a tehotenstvo, ako to skutočne je?

Posted by

Tehotenstvo je obdobie ženy, ktoré je pre ženu krásne, avšak aj veľmi náročné. Už nejde len o ňu samotnú, ale musí myslieť aj na svoje dieťa a tomu prispôsobovať celé obdobie tehotenstva. Čo sa prispôsobovania týka, napríklad jedlá, ktoré žena mala rada nemôže počas tohto obdobia konzumovať, pretože nie sú pre tehotné vhodné. Máte radi pečený losos, ale neviete ako to s rybami počas tehotenstva je? Pokračujte v čítaní tohto článku a dozviete sa. 

Ryby počas tehotenstva

Pečený losos a jeho chuť
Príloha k pečenému lososovi

Ryby sa počas tehotenstva ženám neodporúčajú konzumovať, avšak platí zásada vždy s mierou, teda ak obľubujete ryby, môžete si ich počas tehotenstva dopriať, avšak s mierou. Pečený losos môžete taktiež konzumovať, ale taktiež to nepreháňajte a skôr si ho dajte len vtedy, keď telu jednoducho chýba a pýta si ho. V tehotenstve sa ryby neodporúčajú konzumovať z dôvodu, že môžu v sebe prenášať nejaké vodné baktérie, ak však máte ryby z obchodu, nemali by byť nijako závadné a teda nemali by byť pre vás ani škodlivé a vysoko rizikové. V tehotenstve sa neodporúča konzumovať nič surové, teda ak aj máte chuť na rybu vždy si ju poriadne uvarte, prípadne pečený losos poriadne prepečte, tým eliminujete riziko nebezpečenstva z ryby. Nezabúdajte dodržiavať zásadu konzumácie rýb v tehotenstve, teda s rozumom a v prípade potreby sa poraďte so svojim gynekológom. 

Ako pripraviť pečený losos? 

Príprava lososa nie je ničím náročná, dôležité je lososa pred prípravou namočiť do citrónovej štavy aspoň na pol hodinu, čím dosiahnete jeho lahodnú a príjemnú chuť. Takto namočeného lososa môžete začať opekať, odporúčame vám ho piecť na panvici a to najprv zo strany kože a následne zo všetkých opačných strán. Tým, že losos nie je náročný na prípravu, stačí ho opekať krátko. Pečený losos môžete doplniť na panvici o čerstvé bylinky, ktoré mu dodajú ešte lepšiu a príjemnejšiu chuť.    Pečený losos môžete podávať s rôznymi omáčkami podľa vašej chuti, so zeleninou, s rôznymi prílohami, jednoducho s tým, čo vám chutí najviac. Ak vás prepadli tehotenské chute na pečeného lososa a máte chuť a čas si ho pripraviť, ale zároveň potrebujete načerpať pár tipov ako na to, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://spolukstolu.podravka.sk/.