Prečo musí byť podlaha v byte kvalitná?

Posted by

Mnoho ľudí sa zameriava na to, aby mali ich bývanie čo najkrajšie. Domácnosť netvorí však len nábytok, ale aj také dôležité časti, akými sú napríklad dvere, obklady alebo podlaha. V prípade podlahy je dôležité, aby bola vybratá správne. To isté platí aj o jej pokládke. Prečo sú podlahy v našej domácnosti dôležité? A prečo by ste mali uvažovať nad ich výberom a dôkladne zvážiť, či zvolíte napríklad linoleum alebo epoxidové podlahy, ktoré sú charakteristické svojou kvalitou?

Epoxidové podlahy – kvalita pre vaše nohy

Epoxidové podlahy a ich servis
Materiál na výrobu epoxidových podláh

Podlaha predstavuje miesto, ktoré je jednak nadmerne zaťažované, ale súčasne by malo byť aj čo najbezpečnejšie. Ak je povrch, po ktorom kráčame nerovnomerný a nie príliš kvalitný, môžeme si dokonca privodiť aj úraz. Čo sa však týka kvality, tá sa na našich nohách vie odraziť aj na dlhé roky. Patríte aj vy medzi tých, ktorí si dajú záležať na tom, aby boli vaše nohy neustále v teple? Neláka vás myšlienka na podlahu, ktorá je neustále studená? V takomto prípade budú pre vás epoxidové podlahy tým správnym riešením! Epoxidové podlahy sú veľmi priateľské aj voči podlahovému vykurovaniu. Sú charakteristické tým, že sú odolné voči vode. Ak sa vám teda podarí rozliať tekutinu, nebudete sa musieť strachovať, že voda prenikne do ich štruktúr. Sú veľmi jednoduché na údržbu – v prípade rozliatej tekutiny jednoducho stačí vodu utrieť. Ďalšou výhodou je aj to, že sú odolné dokonca aj voči chemikáliám. Môžete ich teda umývať aj čistiacimi prostriedkami, ktoré v sebe chemikálie skrývajú. Ak sa obávate toho, že sa vám bude šmýkať, v prípade epoxidových podláh existuje aj protišmykové riešenie, ktorým je možnosť protišmykovej úpravy. Táto úprava eliminuje možnosť pošmyknutia. Ak už máte dosť neustáleho dupotu vašich potomkov alebo príbuzných, epoxidové podlahy majú tiež výborné akustické vlastnosti. Ani nebudete vedieť, že po nich niekto kráča!

Epoxidové podlahy sa hodia aj do exteriéru

Epoxidové podlahy sú výborným riešením. Dokážu sa prispôsobiť akýmkoľvek podmienkam. Ich aplikácia je bežná tak v interiéroch, ako aj v exteriéroch jednotlivých domácností. Za nespornú výhodu možno považovať ich odolnosť. Z toho dôvodu sú vhodné napríklad aj do garáži alebo na terasy, kde dochádza k nadmernej záťaži. Ak vás epoxidové podlahy zaujali, navštívte stránku https://www.proreco.sk/, kde sa o nich dozviete viac. Doprajte vašej domácnosti to najlepšie aj vy!