Správne pokladanie plávajúcej podlahy rozhoduje o jej životnosti

Posted by

Pri výbere podlahy do bytov či rodinných domov je ešte stále plávajúca podlaha prvou voľbou zákazníkov. Dôvodom prečo to je tak, je viacero. Prvým je široká ponuka dekorov. Ak si zvolíte drevený dekor, plávajúca podlaha je častokrát na nerozoznanie od skutočného dreva. Oproti dreveným podlahám však plávajúca podlaha vyniká svojou prijateľnou cenovou dostupnosťou. Za cenu priemerného dreva či vinylu môžete získať najvyššiu radu plávajúcich podláh. K veľkým plusom patrí aj nenáročná údržba plávajúcej podlahy. Bez ohľadu na to, pre akú podlahu ste sa rozhodli, dôležité je najmä zabezpečiť správne pokladanie plavajucej podlahy. Práve to totiž rozhoduje o tom, aká bude jej životnosť a ako budete v konečnom dôsledku spokojní s výsledkom.

Na čo myslieť pri pokladaní plávajúcej podlahy?

Pokladanie plavajucej podlahy
Firma na pokladanie plávajúcej podlahy

Na pokladanie plávajúcej podlahy si vyberte skúsených majstrov. Pretože práve montáž plávajúcej podlahy je faktorom, ktorý rozhodne o tom, či a koľko rokov podlaha vydrží. Môžete si dopriať najdrahšiu podlahu, ak však podcenite jej montáž, odrazí sa to po čase na jej kvalite. Každé pochybenie pri pokladaní plávajúcej podlahy sa potom takmer s istotou prejaví po čase užívania podlahy a vy až vtedy uvidíte, ako dôležitá je samotná pokládka podlahy. Aby ste eliminovali riziká potreby budúcich opráv podlahy, zverte pokladanie plávajúcej podlahy profesionálom, ktorí majú za sebou dlhoročné skúsenosti a stovky spokojných zákazníkov. Nikto z nás netúži po vŕzgajúcej či rozchádzajúcej sa podlahe.

Čo vám majstri nepovedia?

Dlhoročná prax a tisícky štvorcových metrov položených plávajúcich podláh robí z majstrov podlahárov skutočných majstrov. Na čo myslia predtým, než sa pustia do samotnej montáže? Majú niekoľko tajných tipov, na čo si dať pri pokladaní plávajúcej podlahy pozor. Pre správne vykonané pokladanie plávajúcej podlahy je potrebné preskúmať, ako do miestnosti dopadá slnečné svetlo a podľa toho sa potom zvolí smer pokladania. Taktiež vedia, že pri vyberaní jednotlivých dosiek ich treba vyberať ich z rôznych škatúľ balenie a zmiešavať ich navzájom. Takéto vychytávky, a mnoho iných, majú už skúsení majstri v malíčku. Aby ste mali záruku, že vaša podlaha vám bude slúžiť desiatky rokov, je potrebné dbať aj na kvalitu pokladania plávajúcej podlahy. Zverte ju do rúk odborníkov, pretože kvalitu overí až čas. Nájdete ich na webovej stránke https://www.majster-podlahar.sk/.