Stavba terasy podľa vašich predstáv

Posted by

Vlastná terasa na záhrade či pri rodinnom dome alebo chalupe je snom každého majiteľa nehnuteľnosti. Práve to odlišuje rodinný dom od bytových jednotiek. Možnosť vyjsť si na terasu, vychutnať si čerstvý vzduch, závan vetra a načerpať energiu zo slnečných lúčov. Aby ste to stihli už toto leto, mali by ste sa už teraz poobzerať po kvalitných materiáloch a skúsených majstrov, pre ktorých je stavba terasy malinou. Aké sú najobľúbenejšie materiálu pre stavbu terasy a aké sú ich hlavné výhody či nevýhody? Ak premýšľate ktorý z materiálov zvoliť, ste tu správne. Drevo, kompozit alebo kameň? Ktorý z nich si zvoliť a čo vám prinesú?

Stavba terasy z dreva

Kedy sa stavba terasy naozaj oplatí?
Postup pri stavbe terasy na mieru

Mať na záhrade krásnu prírodnú terasu z dreva je snom mnohých z nás. Na výber máte možnosť ihličnatých drevín alebo čoraz viac obľúbené exotické drevá, ktoré sa vyznačujú vysokou tvrdosťou, odolnosťou ale aj vyššou vstupnou cenou. Drevená terasa pôsobí veľmi prírodne, výhodou je nízka vodivosť tepla, vďaka čomu nebude vaša terasa v lete prehriata. Pri stavbe terasy z dreva môžete počítať aj s rýchlejším uschnutím. Samozrejme, keďže ide o prírodný materiál, horšie reaguje na vlhkosť a zmeny teploty, preto je potrebné sa o neho dobre starať. Pomocou pravidelného ošetrovania a náteru dreva predídete znehodnoteniu materiálu.

Stavba terasy z kameňa a kompozitu

Kamenné terasy sú v posledných rokoch veľmi obľúbené, vyzerajú veľmi moderne a pôsobia elegantným dojmom. Na výber je množstvo textúr, rozmerov, tvarov ako aj farebných prevedení. Najväčšou výhodou je odolnosť podlahy, keďže kameň odolá mechanickému poškodeniu aj nepriazni počasia. Stavba terasy z kameňa je náročná najmä na prípravu správneho podkladu. Ak hľadáte praktickú a odolnú terasu, potom pri stavbe terasy siahnite po doskách z kompozitu. Ide o spojenie PVC a dreva, ktoré ponúka oveľa odolnejšie riešenie ako drevené podlahy. Sú vodeodolné a odolné voči mechanickému poškodeniu. Ak hľadáte to správne riešenie pre svoju terasu, vyberte si pre stavbu terasy skúsených mjastrov, ktorí vám poradia s výberom a zhotovia terasu podľa vašich predstáv. Nájdete ich na webovej stránke https://www.terasa-snov.sk/.