Váš pes nepotrebuje len vašu pozornosť, ale aj vašu starosť o neho

Posted by

Ak rozmýšľate o kúpe psíka, či už pre vás, či už pre deti, či do domu a bytu, alebo na záhradu, mali by ste vedieť, že ide o živé zviera, ktorému nebude stačiť len vaša pozornosť, ale bude vás potrebovať aj preto aby ste sa o neho starali, kŕmili, venčili alebo podrobovali veterinárnym úkonom,  ako je napríklad a odčervenie psa, ktoré je pre psa veľmi dôležité. 

Starostlivosť o psa, dá sa priblížiť k starostlivosti o dieťa? 

Odčervenie psa u lekára
Dôvody na odčervenie psa

Nechceme aby to vyznelo zle a už vonkoncom nechceme aby sme niekoho rozčúlili, či pohoršili, ale starostlivosť o psa sa dá skutočne prirovnať k starostlivosti o dieťa, samozrejme nezachádzajme do žiadnych extrémov. Pes, ak ho máme od malého šteniatka, musíme ho vychovať, musíme ho kŕmiť a pripravovať mu kvalitnú a vyváženú stravu, musíme s ním chodiť von, k veterinárovi a podobne. Dokonca vieme si k nemu vybudovať veľké puto a nekonečnú lásku. V týchto oblastiach vieme prirovnať psa k dieťaťu, viac to asi vysvetľovať nemusíme, pretože psíčkari nás jednoducho pochopia. Keď máte psa, je potrebné pravidelné odčervenie psa, vďaka ktorému ho zbavíte zbytočných parazitiv. Zdravý pes by sa mal odčervovať každých tri až šesť mesiacov. Odčervenie psa je veľmi dôležité. 

Čo je to odčervenie psa, prečo je potrebné?

Pes olizuje trávu, oblizuje kadečo vo vonkajších priestoroch, dokonca kadečo poje. Či máte psa vo vnútri, alebo na záhrade, je to v podstate jedno, pretože pravidelné odčervenie psa je veľmi dôležité v oboch prípadoch. Pýtate sa ale prečo je to tak dôležité? Psa môžu trápiť červy a iné parazity, ktoré vie preniesť aj na človeka. Dostať do vášho psa nejaké ochorenie určite nemáte v pláne a preto je potrebné aby ste ho pravidelne odčervovali, pretože iba pravidelným odčervovaním budete mať istotu, že váš pes je zdravý a nepredstavuje pre vás, či vaše deti žiadnu hrozbu. Psovi podávate tabletku, ktorú kúpite v lekárni alebo u veterinára, do úst a dohliadnete na to aby ju naozaj zjedol. Následne psovi sledujete stolicu, či sa v nej nenachádzajú nejaké červy, či nie je zmenená oproti bežnej stolici. Ak dôjde k tomu, že stolica vášho psa je iná, vyhľadajte veterinára, ktorý vášmu psovi nastaví správnu liečbu. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, čo je to odčervenie psa, obráťte sa na internetové stránky spoločnosti https://www.vetcan.sk/