Vypestujte si zemiaky na balkóne, na terase, jednoducho kdekoľvek

Posted by

Pestovanie zemiakov má za sebou veľkú históriu. Zemiaky sa stali obľúbenou súčasťou Slovákov, a to nielen pre ich jednoduchú sadbu, ale aj pre ich chuť. Zemiaky sú totižto veľmi obľúbenou prílohou, ktorá sa dá pripraviť rovno na niekoľko spôsobov a pritom zemiaky sadba nemusí byť vôbec náročná. Zemiaky si viete pripraviť vo varenej verzii, pečenej verzii, vyprážanej verzii a dokonca ich viete konzumovať či už ako prílohu, alebo aj ako hlavné jedlo.

Čo vás prvé napadne pri pojme výsadba zemiakov?

Zemiaky sadba krok po kroku
Výsadba zemiakov

Keď niekto povie, že ide sadiť zemiaky, prípadne ide zbierať zemiaky, veľké množstvo ľudí si predstaví veľké pole plné zemiakov a roboty minimálne na jeden deň, a niekedy aj viac, záleží od počtu zúčastnených osôb. Zemiaky sadba takto niekedy vyzerala a do dnešného dňa v niektorých rodinách aj vyzerá, veľké zemiakové brigády určite nie sú ešte minulosťou, a ani ich nijak nezatracujeme, skôr smerujeme k tomu, že zemiaky sadba môže vyzerať aj inak ako sme zvyknutí.

Ako môže zemiaky sadba vyzerať?

Žijete síce na dedine, ale nemáte veľký pozemok s poľom, ktorý by bol vhodný na sadbu zemiakov, prípadne vôbec nebývate ani na dedine ale v meste a jediný priestor, ktorý máte vo vašom byte vhodný na pestovanie je balkón, ale cez to všetko by ste si skutočne chceli vypestovať svoje vlastné, domáce zemiaky? Žiadny problém. Zemiaky sadba nemusí byť vždy len na poli, takáto sadba môže prebiehať aj v inom  prostredí, napríklad na vašom malom pozemku, alebo aj na vašom balkóne. Neveríte? Uverte, budete potrebovať iba veľký vyvýšený záhon, prípadne sud, ktorý naplníte dostatočne kvalitnou a pohnojenou zeminou, povkladáte do tejto zeminy hľuzy zemiakov a dostatočný prísun vody pre vaše zemiaky. Zemiaky totižto nie sú náročne na výsadbu, sú náročné iba na to, aby mali dostatok vody a aby mali dostatok kvalitnej zeminy, to kde sú zasadené, im je úplne jedno a kvalitu zemiaku to neovplyvní. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako môže zemiaky sadba vyzerať, prípadne si chcete kúpiť všetko to, čo k sadbe potrebujete, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti http://www.osivo.sk/