Zdravo a chutne s ražnou múkou

Posted by

Obilniny tú máme už od nepamäti. Okrem toho, že sa z nich vyrábajú rôzne pokrmy, sú potrebné pre zdravé fungovanie organizmu, pretože obsahujú veľké množstvo vitamínov, minerálov a bielkovín. Z obilnín sa vyrába múka, ktorá sa rozdeľuje na rôzne druhy múky a jednou z nich je aj razna chlebova muka, ktorá má blahodarné účinky pre organizmus človeka.

Čím sa vyznačuje ražná chlebová múka?

Razna chlebova muka aj do koláčov
Výrobky z ražnej chlebovej múky

Chcete mať chutný domáci chlieb a zároveň urobiť niečo pre svoje zdravie? Ideálnou voľbou pre vás je použiť na pečenie chleba ražnú múku. Okrem toho, že vám chlieb vydrží dlhšie, bude chutný a chrumkavý, urobíte niečo pre svoje zdravie, pretože ražná chlebová múka je charakteristický tým, že obsahuje veľké množstvo vlákniny a minerálov. Okrem iného obsahuje sodík, draslík, sacharidy, ktorých súčasťou je aj vláknina. Samozrejme obsahuje aj bielkoviny, a to vápnik, železo a vitamín B6.  Vďaka obsahu ražnej múky si dovolíme tvrdiť, že ma blahodarne účinky na tráviaci a vylučovací trakt človeka. Okrem toho, že si viete z tohto typu múky upiecť chlieb, viete si z neho spraviť aj placky, či iné pokrmy až po zahustenie polievok, či omáčok. Vaše jedlá budú tak zdravšie a budú lepšie vplývať na váš organizmus.

Viete, že to ide aj bez obalu?

V súčasnej dobe si viete v obchode kúpiť čokoľvek, aj ražná chlebová múka je voľne dostupná v obchodoch, teda jej zakúpenie nie je nijak náročné. Avšak je zabalená v obale od výrobcu. V tejto dobe je veľmi potrebné aby ľudia mysleli aj na životné prostredie. Pritom to vôbec nie je ťažké, jednoducho, je potrebné sa naučiť nakupovať bez obalov a netvoriť tak zbytočný odpad, ktorý zahlcuje krajinu. Tak isto ako dbáte na svoje zdravie, mali by ste dbať aj na zdravie planéty. Ak ste sa rozhodli, že chcete vyskúšať bezobalové nakupovanie, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://bezodpadu.sk/, kde je v ponuke aj ražná chlebová múka a vy tak teda môžete zdravšie žiť, teda dbať aj na svoje zdravie a zároveň aj na zdravie planéty. Pri nákupe si môžete zvoliť spôsob ako vám bude tovar doručený, teda, či spoločnosti dodáte vlastný obal, alebo si zakúpite obal na viacero použití.