Aké náplne potrebuje vaša tlačiareň?

Posted by

Tlačiareň má doma azda každý. Minimálne rodiny, ktoré majú školopovinné deti, ale aj mnoho pracujúcich, ktorí potrebuje denne tlačiť množstvo dokumentov. A o firemných tlačiarňach už ani nehovorím. Tie sú v každej firme. Otázne zostáva, aké tlačiarne preferujete. Laserové? Atramentové? Každá má nejaké plusy a mínusy. Pri kúpe tlačiarní netreba zabúdať ani na náplne do tlačiarní. Treba si zistiť aká je ich dostupnosť, či sa dajú zohnať a podobne. A navyše naplne do tlaciarni treba mať vždy v zásobe.

Náplne do tlačiarní- farebné aj čiernobiele

Farebné naplne do tlaciarni
Plusy náplne do tlačiarne

V prvom rade pri kúpe náplní do tlačiarní je potrebné vedieť aký typ tlačiarne máte. To znamená, či tlačíte na laserovej alebo na atramentovej tlačiarni. Rozdiel nie je až také ťažké zistiť. Keď otvoríte zásobník na laserovej tlačiarni, určite vám vypadne trocha prášku, pretože náplne do laserových tlačiarní sú v podobe prášku. Najčastejšie farebného, teda podľa toho, či máte alebo nemáte farebnú tlačiareň. Náplne do atramentových tlačiarní sú zvyčajne v tekutom stave. Vždy si pri objednávaní náplní do tlačiarní treba zistiť akú značku tlačiarne máte, aký typ náplne do tlačiarní sú kompatibilné s vaším typom. Aby sa vám nestalo, že ste pripravení na tlačenie, spoliehate sa na dodávku náplní do tlačiarní a zrazu zistíte nemilé prekvapenie, že takáto náplň vám do vášho typu tlačiarne nesedí. Mnoho výrobcov ponúka aj viacero alternatívnych náplní  do tlačiarní, keďže existujú aj staršie typy, do ktorých sa už náplne ani nevyrábajú. V každom prípade, či už máte tlačiareň atramentovú alebo laserovú, môžete si vždy vybrať medzi farebnými aj čiernobielymi náplňami do tlačiarní.

Ako na výmenu náplne do tlačiarní?

Ak si chcete vymeniť náplne do tlačiarní, treba zvyčajne postupovať podľa návodu. Samozrejme ak ste to už robili viackrát a viete ako postupovať, netreba vám návod. Nie je to žiadna raketová veda, treba byť hlavne pozorní a opatrní. Nič netreba tlačiť ani ťahať nasilu, aby ste nepoškodili nejakú zo súčiastok, ktoré sa v tlačiarni nachádzajú. No a následne po úspešnej výmene náplne do tlačiarní môžete pokračovať vo svojej činnosti a tlačiť si dokumenty, ktoré potrebujete. Výber náplní do tlačiarní nájdete aj na https://officeland.sk.