Ako manipulovať s nábytkom pri sťahovaní tak, aby sa nepoškodil?

Posted by

Sťahovanie nepatrí medzi každodennú rutinu. V živote človeka k nemu dochádza len niekoľko krát. Keďže so sťahovaním nie sme v kontakte každý deň, môže byť táto činnosť veľmi náročná. Hneď na začiatku je potrebné sa vybaviť dávkov pevných nervov. Myslite na to, že už len niekoľko dní a vy budete bývať vo vašom novom príbytku. Sťahovanie v Bratislave už nemusí byť trápenie, ak budete vedieť, čo vás čaká. Pripravte sa vopred!

Sťahovanie ťažkého nábytku v Bratislave

Nábytok a jeho stahovanie Bratislava
Sťahovanie v Bratislave

Pri sťahovaní z vášho starého domova do nového si pravdepodobne so sebou vezmete viacero cenností. S niektorými vecami sa človeku jednoducho ťažko lúči. V našich domácnostiach nájdeme však aj také, ktoré nám už nejaký ten čas vďačne slúžili a bez ich prítomnosti si naše nové obydlie jednoducho nedokážeme predstaviť. Jednou z týchto častí je aj nábytok, pričom nezáleží na tom, v ktorej časti domácnosti ho využívame. Sťahovanie nábytku je poriadna fuška! Je potrebná nielen včasná príprava, ale aj spojenie viacerých rúk, ktorým sa podarí nábytok z jedného miesta do druhého prepraviť bezpečne. V praxi sa bežne stáva, že pri sťahovaní dochádza k jeho poškodeniu. Aj tejto nepríjemnej situácii sa však dokážete hravo vyhnúť! Musíte sa však vopred pripraviť tak vy, ako aj váš cenný nábytok. Pred sťahovaním sa odporúča z nábytku odmontovať všetko, čo by vám mohlo nielen prekážať, ale súčasne aj poškodiť. Jedná sa napríklad o rúčky či rôzne úchytky. Ďalšou vecou, ktorú by ste určite mali spraviť je to, že šuflíky zabezpečíte z vonkajšej strany tak, aby nedošlo k ich otvoreniu. S nábytkom sa budete počas presúvania manipulovať a jeho poloha sa bude meniť – z ničoho nič otvorený šuflík vám môže spôsobiť nepríjemnosti. Nezabudnite tiež nábytok zakryť, vďaka čomu sa zvýši jeho bezpečnosť pri sťahovaní.

Sťahovanie v Bratislave, vďaka ktorému sa vám uľaví

Najhoršou časťou pri sťahovaní nábytku je jeho presun z jedného miesta na druhé. Cesta je často krát náročná, nakoľko je potrebné aj jeho vynesenie na vyššie poschodie. Nechajte si s touto činnosťou pomôcť a zavolajte si na pomoc sťahovaciu spoločnosť!