Látkové kuchynské utierky sú neprekonateľnou klasikou v kuchyni

Posted by

Určite poznáte ten pocit, keď sa vám pri domácich prácach v kuchyni niečo nečakane vyleje alebo vysype. V prípade takýchto menších nehôd často siahame po tom, čo máme najbližšie. Väčšinou sú to kuchynské utierky a mnohí z nás si ani neuvedomujú ako im v domácnosti uľahčujú mnohé činnosti. Pre látkové kuchynské utierky dnes už na trhu existujú aj rôzne moderné náhrady, no mnohí z nás ostávajú pri starej, dobrej a najmä osvedčenej klasike. Kde však je možné utierky využiť a z čoho by mali byť vyrobené, aby spĺňali svoju funkciu? To všetko vám prezradíme.

Látková utierka by nemala chýbať v žiadnej správnej kuchyni

Jednorázové kuchynské utierky
Farba kuchynských utierok

Niektorí z nás berú kuchynské utierky iba ako čisto funkčného pomocníka, do ktorého utrú to, čo treba. Existujú však aj takí, ktorí motív kuchynských utierok ladia s interiérom a celkovým dizajnom kuchyne. Utierky do kuchyne teda berú ako módny doplnok. V súčasnosti je možné na trhu nájsť utierky od výmyslu sveta a motív si naozaj môžete zvoliť podľa vašej predstavy tak, aby ste boli s výsledným efektom spokojný. Čo je však ešte dôležitejšie pri výbere kuchynských utierok, je to, aby boli kvalitné. V obchodoch či na internete dnes bohužiaľ nájdete aj také, ktoré sú síce na pohľad pekné, no svoju funkciu nespĺňajú ani náhodou. Kvalitné kuchynské utierky musia byť vyrobené z bavlny, pretože inak je ich sacia schopnosť veľmi nízka.

Papierové kuchynské utierky ako moderná náhrada za tie klasické látkové

Klasické látkové utierky dnes už kúpite v rôznych prevedeniach, či už farebných alebo materiálových. Existujú však aj iné možnosti. Počuli ste už o tých papierových? Ak sledujete trendy v oblasti domácich pomocníkov, určite už papierové kuchynské utierky doma máte. Ich hlavnou výhodou je jednorazové použitie. Jednoducho do nich utriete to, čo treba a utierku vyhodíte. Okrem toho majú papierové utierky aj mnoho ďalších využití. Môžete na ne položiť čerstvo vypražené jedlo, ktoré takto zbavíte prebytočného oleja. Siahnuť po nich tiež môžete vždy, keď sa vám stane nehoda nielen v kuchyni, ale napríklad aj v obývačke. Dokážu skvele vysať tekutinu z koberca. Papierové kuchynské utierky konkurujú tým látkovým a tak je iba na vašej preferencii, ktoré z nich budete vo svojej domácnosti používať.

Najväčší sortiment kuchynských utierok nájdete na stránke https://www.tvojeharmony.sk/.