Ukážte sa vodičom! Reflexné bundy predstavujú najlepší spôsob, ako na seba upútať pozornosť

Posted by

Určite to poznáte aj vy – tma, hmla, klzká vozovka a chodec na ceste. Strach je v tomto prípade skutočne namieste. Záleží však na tom, do akej vzdialenosti je chodec viditeľný. Samotný pohyb na vozovke v nepriaznivom počasí je hazardom, tak ako pre chodcov, tak aj pre vodičov. Myslite na vašu bezpečnosť, ktorú vám pomôžu zvýšiť reflexné bundy!

Reflexné prvky a ich nosenie – postarajte sa o to, aby ste ich mali vždy po ruke

Reflexné bundy a vesty majú zmysel
Reflexná bunda či vesta ochráni chodca

Nehôd na cestách neustále pribúda. Mnoho z nich má však spoločnú príčinu, ktorou je nedostatočné označenie chodca, čoho výsledkom je jeho stret s vozidlom idúcim po vozovke. Nosenie reflexných prvkov je dané zo zákona, od ktorého sa očakáva, že zníži úmrtnosť chodcov na cestách až o tretinu. Mnohí chodci sa domnievajú, že reflexné prvky je potrebné nosiť len mimo miest a obcí. Opak je však pravdou a ich nosenie je povinné aj na týchto miestach. Ak ste chodec, pristupujte k noseniu prvkov naozaj zodpovedne – berte ohľad na vodičov, ktorí sú mnohokrát v neľahkých situáciách a človek nikdy nevie, ako zareagujú na vašu prítomnosť na vozovke. Ak im doprajete čas, počas ktorého sa môžu vašej prítomnosti prispôsobiť, priložíte ruku k dielu a pomôžete zabrániť tragédii.

Najlepšie sa ochránite nosením reflexných búnd

Niektoré povolania si vyžadujú nosenie špeciálnych odevov. Jedná sa o odevy, ktoré majú na sebe dostatok reflexných prvkov. Je len a len na vás, aký typ reflexnej bundy si zvolíte. Na výber máme z dvoch možností, a to z reflexných búnd určených na nosenie pri výkone práce alebo reflexné bundy, ktorých súčasťou je dostatok reflexných prvkov a môžete ich nosiť aj vo voľnom čase. Reflexné bundy určené na nosenie pri práci sú vo väčšine prípadov farebne odlíšene po celom svojom obsahu. Najčastejšie sa jedná o bundy oranžové, zelené alebo žlté. Čo sa týka reflexných búnd určených na denné nosenie, tie majú na sebe strategicky rozmiestnených niekoľko reflexných pásikov, vďaka ktorým vás vodič prichádzajúceho motorového vozidla zbadá včas.

Nosením reflexných prvkov sa človek chráni. Doprajte sebe, svojim najbližším či vašim zamestnancom pocit bezpečnosti. Dbajte na to, aby ste boli viditeľný aj na miestach, na ktorých vás za normálnych podmienok prakticky nie je vidieť. Navštívte stránku https://www.dualbp.eu/, kde nájdete zaujímavé informácie o tom, ako sa stať na ceste viditeľným.