Decoupage nebo ubrousková technika pro začátečníky

Posted by

Z urychleného světa, v jakém momentálně žijeme, se mnoho lidí rádo vrací k tradičním technikám, díky kterým si odpočine. Jednou takovou je i ubrousková technika, která si ve společnosti našla své místo. Představuje způsob, pomocí kterého se zabavíte nejen během dlouhých zimních večerů, ale je natolik jednoduchá, že ji hravě zvládnou i vaše děti. Ubrousková technika je stará několik tisíc let a její originální název pochází z francouzského slovíčka “decouper”, které popisuje její základ – vystřihování servítků.

Díky ubrouskové technice nebylo nikdy jednodušší vyrobit originální dárek

 

Ubrousková technika jako dárek
Materiál na ubrouskovou techniku

Ubrousková technika je skutečně velmi jednoduchá. Jednak co se týče materiálu, ale i celého procesu. Nejsou vyžadovány žádné speciální materiály a předměty, které byste v obchodě běžně nesehnali. A dobrou zprávou také je, že většinu věcí najdete ve vaší domácnosti. Pokud se obáváte, že ubrouskovou techniku ​​nebude vědět aplikovat, nemusíte se bát – stačí jen základní dovednost. Není tedy nutné, abyste byli v určité oblasti skutečným odborníkem. Pokud jste se s ní nikdy nesetkali, také nemusíte mít strach. Hravě ji zvládnou i začátečníci, z nichž se po určitém čase velmi rychle stávají odborníci. Stejně ji zvládnou i děti, které buď mohou tvořit samé, nebo vám mohou alespoň asistovat. K tvorbě ubrouskové techniky budete potřebovat pouze nůžky a lepidlo na papír, štětec, bezbarvý lak a v neposlední řadě i ubrousky. Co se týče ubrousků, v jejich případě se fantazii meze nekladou. Jednobarevné nebo s různými ornamenty váš dekorovaný předmět určitě udělají výjimečným. Dejte si však záležet na tom, abyste použili výhradně 3-vrstvé ubrousky. S ubrousky s méně vrstvami se vám může pracovat těžší a nemusí na předmětu držet dobře. Třeba promyslet i správnou kombinaci barev na ubrousku s podkladem. Pokud zvolíte stejné barvy, může se velmi jednoduše stát, že zaniknou.

Zakryjte nedostatky na tom, co máte rádi pomocí ubrouskové techniky

Dekorovat můžete prakticky cokoliv – od skla přes dřevo až po textil či porcelán. Došlo na vaší oblíbené skříni k jejímu poškození? Tento drobný nedostatek pomocí ubrouskové techniky jistě zakryjete. Pokud se vám něco, co máte v oblibě poškodilo, nemusíte tento předmět automatiky vyhazovat. Vyzkoušejte ho udělat výjimečný pomocí ubrouskové techniky. Navštivte stránku https://www.tvojeharmony.cz/, kde zjistíte více. Dejte věcem ve vaší domácnosti nový vzhled i vy!