Content marketing- obsah je dôležitý

Posted by

Content marketing – slovné spojenie, s ktorým sa viacero z nás stretlo bez toho, že by sme o tom vôbec tušili. Obsah content marketingu (inak aj obsahového marketingu), sa nachádza prakticky všade okolo nás. Väčší dosah má hlavne na tých, ktorý si bez použitia internetu nevedia svoj deň čo i len predstaviť. A to z jednoduchého dôvodu – content marketing je šírený prostredníctvom internetu. Najčastejšie vystupuje v podobe článkov, obrázkov, videí, e-bookov či manuálov na sociálnych sieťach ( napr. Facebook, Twitter alebo Instagram). Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt content marketingJeho hlavnou podstatou je vytvoriť kvalitný, dôveryhodný a zaujímavý obsah, ktorý v zákazníkovi vzbudí záujem o daný produkt alebo ponúkanú službu. Patrí medzi tie marketingové techniky, v ktorých je možné získať feedback od zákazníka okamžite. Hlavným cieľom tejto marketingovej techniky je maximalizovať predaj. Ako sa však dá maximalizácia predaja a ziskovosti dosiahnúť? Tieto dva ciele nám zabezpečí práve obsah – ak zákazníka zaujme, venuje určitú časť svojho voľného času na získanie dodatočných informácii o produkte alebo danej spoločnosti. Často krát ho zvedavosť dovedie až tam, že sa informácie o ponúkanom produkte či službe rozhodne zdieľať aj s ostatnými ľudmi, ktorí buď o ňom predtým už počuli, alebo je pre nich úplnou novinkou. Ak je pre nich novinkou, zvyšuje sa šanca, že vykoná rovnakú reakciu ako jeho predchodca – bude sa snažiť zistiť si čo najviac informácii o produkte aj sám. Ak zákazníka produkt alebo služba zaujme a bude počuť len pozitívne reakcie, rozhodne sa skôr či neskôr uskutočniť nákup tohto produktu či využiť ponúkanú službu. A práve nákup zabezpečí spoločnosti ziskovosť.

Content marketing by mal mať prínos nielen pre firmu, ale aj pre samotného zákazníka. Pridaná hodnota je v tomto procese veľmi dôležitá, ak si chce spoločnosť udržať dobré meno a lojálnych zákazníkov.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt content marketingObsahový marketing v praxi možno ilustrovať na jednoduchom príklade. Predstavte si napríklad reštauráciu, ktorá sa zaoberá zdravou stravou. Na sociálnej sieti Facebook si založí svoju vlastnú stránku, na ktorej bude zdieľať rozličné informácie. Každodenným zdieľaním toho, aká je zdravá strava pre telo prospešná, aké veľké prínosy prináša či uverejňovaním každodenných trendov z tejto oblasti vzbudí záujem o zdravé stravovanie aj v používateľoch tejto sociálnej siete. Nie je vôbec výnimkou, že reštaurácie vyhlasujú niekoľko krát do roka súťaže, ktorých hlavná cena je obed či večera pre výhercu. Jediné čo musí vykonať je dať like na stránku a zdieľať príspevok. Bonusom môže byť aj to, že sa reštaurácia rozhodne uskutočniť v jej priestoroch seminár s odborníkom o tom, ako je zdravá strava skutočne prospešná pre ľudský organizmus.

Tvorba obsahového marketingu však nie je niekoľkodňovou záležitosťou. Aj keď z neho spoločnosť ťaží, nemala by od jeho aplikácie ustupovať. Obsahový marketing v praxi znamená systematickú činnosť, ktorá prinesie svoje ovocie až vtedy, ak sa jej venuje dostatok času a pozornosti.