Hokejová výstroj pre deti

Posted by

Aj tí najmenší hokejisti musia mať kvalitnú výstroj. V prípade dieťaťa je výber výstroje nielen ťažší, ale hlavne zodpovednejší. Dieťa sa dokáže rýchlejšie zraniť, ale rovnako aj nadchnúť pre hokej. Hokejová výstroj a jej výber je v prípade detí rozdielny než v prípade dospelého človeka. Na čo si dať pozor a čo je potrebné zohľadniť, aby sme dieťaťu dopriali len skutočnú kvalitu?

Zloženie hokejovej výstroje pre deti

Na zabezpečenie bezpečnosti u hráčov sa využíva hokejová výstroj
Súčasti hokejovej výstroje

Hokejová výstroj je vo svojej podstate veľmi podobná výstroji pre dospelého človeka. Zásadný rozdiel spočíva len v tom, že niektoré časti sú inak ošetrené a prispôsobené potrebám dieťaťa. Výstroj musí dieťaťu poskytnúť maximálnu ochranu, preto sú jednotlivé časti špeciálne prispôsobené. Hokejová výstroj pre deti sa skladá z nasledovných častí:

  • hokejka: výber hokejky pre dieta je dôležitý, nakoľko správna hokejka dokáže výrazne ovplyvniť jeho hraciu techniku. Hokejky sa delia na kompozitné a drevené. Prvý výber hokejky by mal byť ovplyvnený hlavne výškou dieťaťa, držaním hokejky (pravá alebo ľavá ruka) a jej zahnutím.
  • hokejové korčule: ich výber je dôležitý hlavne z hľadiska formovania detskej nohy. Ochraňujú kotníky a chodidlá, preto by mali nohu dieťaťa pevne obopínať a umožňovať mu prirodzený pohyb. Dôležitá je ich veľkosť – v korčule by dieťa nemalo cítiť žiaden voľný priestor.
  • chránič krku: chráni dieťa nielen pred spoluhráčmi a ich údermi, ale aj pred nárazom puku a v neposlednom rade pred čepeľou korčule. Hokejový nákrčník je povinnou súčasťou výbavy až do 18 roku života.
  • chrániče lakťov a ramien: ochraňuje dieťa pred pádom na ľad. Chrániče na lakte by mali na ruke dieťaťa perfektne držať, nesmú mu z paží skĺzavať či inak mu brániť v pohybe.
  • helma: musí na hlave dieťaťa sedieť skutočne pevne – nesmie ho tlačiť ani mu byť príliš voľná. V prípade detí sa odporúčajú helmy, ktoré majú predné ochranné plexisklo či mriežku, ktorá poskytuje tvári maximálnu ochranu.
  • suspenzor: vďaka tomu, že sa nosí pod hokejovými nohavicami, ochraňuje citlivé miesta. Na výber máme z rôznych druhov suspenzorov, ktoré sú špeciálne navrhnuté tak, aby sa v prípade zasiahnutia hokejky alebo puku dieťa nezranilo.

Zvyšné časti hokejovej výstroje pre deti

Ak chcete vášmu dieťaťu poskytnúť maximálnu ochranu, zadovážte mu aj ostatné dôležité prvky hokejovej výstroje – napríklad chránič holení, špeciálne hokejové nohavice či kvalitné hokejové rukavice. Na stránke https://www.hokejovekorcule.sk nájdete všetky potrebné informácie a odporúčania, ako postupovať pri výbere hokejovej výstroje v prípade detí.