Turistické trasy vo Vysokých Tatrách – čo sa oplatí vidieť?

Posted by

Vysoké Tatry predstavujú miesto, ktoré je navštevované prakticky počas celého roka. Predstavujú tiež miesto, ktoré navštevujú nielen domáci, ale aj zahraniční turisti. Čo sa týka prírodných krás, majú skutočne čo ponúknuť. A to nielen prírodné krásy, ale aj voľnočasové aktivity, kultúru alebo históriu. Každý, kto sa vo Vysokých Tatrách nachádza si chce užiť čerstvý vzduch a malebnú krajinu a spríjemniť si tak svoj čas krásnou prechádzkou. Aké turistické trasy Vysoké Tatry sa určite oplatí absolvovať?

Turistické trasy vo Vysokých Tatrách, pri ktorých naberiete energiu

Turistické trasy Vysoké Tatry pre náročných
Bezpečnosť na turistických trasách vo Vysokých Tatrách

Ak ste si prišli do Vysokých Tatier užiť napríkladu lyžovačku, pohybu budete mať určite dostatok. Ak sa však už na tomto magickom mieste budete nachádzať, určite vás to bude lákať aj na menšiu prechádzku. Ideálnou je napríklad prechádzka okolo Štrbského plesa, ktorú zvládnete aj vtedy, ak budete mať napríklad detský kočík. Štrbské pleso predstavuje miesto, na ktorom začína mnoho túr. Medzi tie menej náročnejšie patrí aj trasa na Popradské pleso, ktorá stojí za to počas celého roka – aj v zime, aj v lete. Zo Štrbského plesa sa tiež ľahko dostanete aj k vodopádu Skok, ktorý je výnimočný svojou dĺžkou – 30 metrov. Ak bude vaša východzia destinácia Starý Smokovec, pokračujte smerom na Hrebienok. Z Hrebienka sa za niekoľko hodín dostanete až ku Sliezskemu domu. Táto túra je však o niečo náročnejšia, zdolať sa však dá.

Turistické trasy vo Vysokých Tatrách pre nadšených turistov

Ak patríte medzi tých, ktorým nevadí ani celodenná túra, prinášame vám niekoľko inšpirácií. Na všetky uvedené túry však odporúčame vyštartovať hneď ráno, nakoľko sú nielen fyzicky, ale hlavne časovo náročné. Ak milujete turistiku, avšak nie ste si istí svojou fyzickou kondíciou a chcete si užiť výhľady, túra na Kôprovský štít môže byť pre vás príjemným začiatkom. Túra začína opäť na Štrbskom plese. Medzi najznámejšie a súčasne najnavštevovanejšie slovenské vrcholy patria Rysy spolu s Kriváňom. Hovorí sa, že každý Slovák by mal na Kriváň počas svojho života vyjsť minimálne jedenkrát. Výstupy na tieto vrchy sú síce fyzicky náročnejšie, oveľa viac však budú trpieť vaše kolená, a to vďaka veľkému prvýšeniu.

Vo Vysokých Tatrách toho nájdeme skutočne veľa. Tatranská príroda je svojou krásou známa po celej Európe. Ak ani vy nechcete zaostávať a chcete si jej krásy vychutnať naplno, navštívte stránku http://travelcase.tmrhotels.com/, kde nájdete množstvo zaujímavých tipov, ako v tomto prostredí využiť čas skutočne naplno.