Je náter na drevo taký dôležitý ako o ňom čítame na každom rohu?

Posted by

Áno je to tak, v prípade drevených povrchov je náter na drevo nevyhnutný. Je jedno, či sa drevo nachádza v interiéri alebo v exteriéri. Náter na drevo je teda dôležitý v každom jednom prípade. Dnes si môžeme vybrať z mnohých prevedení, či už farebných, alebo takých, ktoré majú v sebe mnoho rozmanitých zložiek. V tomto prípade si tak viete vybrať náter na drevo presne také, aké potrebujete.

Obsah zložiek je prvoradý…

Náter na drevo s UV
Vlastnosti náteru na drevo

Pokiaľ ste sa teda odhodlali zvoliť si náter na drevo, určite by ste mali vyberať spomedzi takých, ktoré majú v sebe obsiahnuté zložky, ktoré čo najviac ochraňujú drevený povrch. Pokiaľ sa drevo nachádza v exteriéri, je dôležité, aby náter na drevo obsahoval naozaj ochranné zložky, ktoré budú odolné voči poveternostným vplyvom. Drevo umiestnené v exteriéri teda potrebuje naozaj dostatok ochrany. Pri výbere by ste si teda mali pozrieť jednotlivé zložky ako je napríklad ochranný lak, alebo lazúra, čo sú naozaj vhodné zložky, vďaka ktorým by ste sa mali rozhodovať.  

Pred nanesením náteru na drevo je potrebné to, aby ste drevo dostatočne ošetrili…

Náter na drevo nie je moc vhodné naniesť rovno na drevený povrch, ktorý nie je nijakým spôsobom ošetrený a zbavený všetkých nečistôt. V tomto prípade mnohí zvolia napríklad elektrickú brúsku, ktorá drevený povrch vyhladí všetky nečistoty a doslova ich odstráni. Taktiež však mnohí využívajú šmirgeľ, ktorým tiež dokážete veľmi pekne odstrániť nečistoty a aj zvyšky starého dreva. Je to naozaj nevyhnutná časť toho, aby bol náter na drevo kvalitne nanesený a aby následne aj dlho vydržal. Pokiaľ tento krok preskočíte a hneď začnete s nanesením náteru na drevo, určite sa môže stať to, že náter na drevo nebude dostatočne kvalitný a tak nemusí vydržať toľko koľko potrebujete. Náter na drevo ja za každých okolností naozaj dôležitý a preto by ste naň nemali zabúdať. Ide najmú o to, že takýmto spôsobom docielite to, že drevo a jeho povrch vydrží dostatočne dlho. Pravdou však je, že náter na drevo by ste mali každoročne opakovať. Pokiaľ hľadáte správny náter na drevo, navštívte internetovú stránku https://carodreva.sk/