Maska na tvár vám tiež môže ublížiť

Posted by

Milujete masky na tvár? Sú výživné, zvláčnujúce, upokojujúce, rozjasňujúce a stali sa súčasťou našej „spa“ rutiny. Masky na tvár, ktoré si vyrobíte sami, sa obzvlášť tešia veľkej pozornosti v posledných rokoch, pretože sú prírodné a teda by mali byť účinnejšie. Pravdou je, že doma vyrobená maska na tvár je naozaj účinnejšia, pretože je čistá. Takáto maska na tvár obsahuje len tie účinné ingrediencie, bez akýchkoľvek konzervantov, farbív, parfumov a ďalších prídavkov, ktoré naša pleť vôbec nepotrebuje. Je však takáto maska na tvár naozaj bezpečná?

Vaša maska na tvár nemusí byť vždy tá najlepšia

Kým výrobcovia kozmetiky musia spĺňať isté štandardy a postupy, pri maskách, ktoré si vyrábame doma, je všetko na nás. Toto môže byť výhodou aj nevýhodou. Samozrejme, môžete si namiešať presne takú masku, akú vaša pleť potrebuje. Ak však nie ste odborník na pleť, je možné, že ste si „diagnostikovali“ nesprávny typ pokožky, a teda budete používať nevhodné masky na tvár.

Maska na tvár pre krajšiu pleť

Predovšetkým tie, ktoré majú za cieľ pokožku zbaviť nedokonalostí, vám môžu narobiť neplechu. Citrónová šťava sa často používa pri zosvetľovaní pigmentových škvŕn a jaziev, avšak pri veľmi suchej či citlivej pokožke môže spôsobiť, že sa pleť začne šúpať. Zároveň však nadmerné používanie môže aj pri mastnej pleti znamenať nechcenú vysúšanie.

Podobne je na tom aj cukor či soľ ako ingrediencia v pílingových maskách na tvár. Hoci obe tieto ingrediencie určite odstránia odumreté bunky, môžete si nesprávnym použitím spôsobiť mikrojazvy, ktoré sa ľahko zapália a na pleti tak vzniknú nové nedokonalosti. Tieto sa pokúsite odstrániť opätovným pílingom a vznikne začarovaný kruh, v ktorom si spôsobujete zbytočné jazvy na pleti. Vaša maska na tvár preto nemusí byť vždy tým najšťastnejším riešením.

Chcete radšej masky, ktoré sú účinné?

Nemusíte doma vyrobené masky hneď zahadzovať. Stačí, ak si overíte, že naozaj poznáte svoj typ pleti. Môžete si to zistiť u dermatológa alebo u vašej kozmetičky. Potom používajte už len masky na tvár, ktoré sú vhodné pre váš typ pleti.

Okrem toho vám môže pomôcť aj niekoľko mini tipov:

citrónovú šťavu vždy zrieďte s vodou

striedajte masky: aj v prípade nedokonalostí alebo nadmernému mazu potrebuje vaša pleť hydratáciu a zvláčnenie; preto okrem čistiacich a zmatňujúcich másk použite občas aj hydratačnú

menej je niekedy viac: ak vaša domáca maska na tvár vyžaduje viac ako 5 ingrediencií, možno sa oplatí poobzerať sa po niečom jednoduchšom

Prajeme vám luxusný zážitok s vašimi maskami na tvár a nezabudnite okrem nich trpezlivo dbať o pleť každý deň.