Bezpečné vykurovanie s elektrickým kotlom

Posted by

Mať rodinný dom je snov väčšiny ľudí pretože bývanie v dome predstavuje akúsi slobodu a pohodlie. V rodinnom dome sú väčšinou väčšie izby, možnosť grilovania na záhrade a podobne. Avšak vykurovanie rodinného domu je o niečo zložitejšie ako vykurovanie panelákovej izby. Voľba vhodnej vykurovacej zostavy pre rodinný dom závisí od jeho dispozičného riešenia, tepelno-technických vlastností budov, prevádzkových požiadaviek majiteľa domu a v neposlednom rade aj od klimatických podmienok. Na Slovensku máme štyri ročné obdobia, kde sa strieda teplo so zimou preto je vhodné zvoliť optimálny spôsob vykurovania, ktorý bude účinný a efektívny počas celého roka.

Rozpočet domácností na vykurovanie

Finančná investícia do vykurovania býva väčšinou jedna z najväčších položiek, ktoré zaťažujú finančný rozpočet. Pri výbere vykurovacej zostavy si však treba uvedomiť aj návratnosť investície a jednotlivé mesačné poplatky za teplo a teplú vodu. Niekedy sa oplatí investovať viac finančných prostriedkov pri budovaní novostavby ako potom po rokoch, keď už môže byť neskoro. Pri výbere vykurovacieho zariadenia teda určite dbajte aj na jeho životnosť. Napríklad pomocou elektrického kotla môže byť vykurovanie rodinného či bytového domu pohodlné a bezpečné.

Kvalitné vykurovanie domácností

Výhody elektrického kotla

Medzi výhody použitia elektrického kotla na vykurovanie domácnosti spočívajú v jednoduchej premene elektrickej energie na teplo, vysokom komforte prevádzky a navyše elektrické kotle sú šetrné k životnému prostrediu. Elektrické kotly totižto neprodukujú žiadne škodlivé emisie, ktoré nepriaznivo vplývajú na životné prostredie a celkové ovzdušie v okolí. S elektrickým kotlom sa tiež znížia obstarávacie náklady, pretože ich cena je v porovnaní s iným druhom kotlov oveľa priaznivejšia. Napríklad elektrický kotol je omnoho lacnejší ako kotol na biomasu či tepelné čerpadlo. S moderným elektrickým kotlom sa dajú konečné náklady znižovať aj vďaka regulácii teploty ohrevu vody.

Ďalšou veľkou výhodou elektrického kotla je ich sto percentná účinnosť, tzn. že sa všetka elektrická energia premení na teplo. S elektrickým kotlom tiež nepotrebujete žiadny komín alebo manipulovať s palivom a podobne. Vďaka ich minimálnej údržbe si ich obľúbi celá vaša rodina.

Ak sa neviete rozhodnúť, ktorí z rôznych spôsobom vykurovania je pre vás ten ideálny neváhajte navštíviť stránku www.vykurovanie24.sk, kde sa dozviete viac. Na výber máte zo špičkových chladiarenských, vykurovacích či priemyselných zariadení od profesionálneho výrobcu Viessmann. Spoločnosť Viessmann je na slovenskom aj zahraničnom trhu mnoho rokov a s vykurovacími zostavami má profesionálne skúsenosti.