Viete si uľahčiť prácu v kuchyni?

Posted by

Varenie je pre mnohých nočnou morou. Aj keď sa v kuchyni veľa ľudí našlo, denne sa stretávame aj s takými, ktorí dajú radšej prednosť stravovaniu v reštauráciách či v rôznych fastfoodoch. Varenie pritom vôbec nemusí byť nočná mora. Práca v kuchyni dokáže byť skutočne jednoduchá. Existuje mnoho trikov, ktoré vám varenie značne zjednodušia, vďaka čomu zredukujete aj čas, ktorý strávite v kuchyni. Čo tak vyskúšať napríklad jednoduché recepty či niektoré triky, o ktorých ste možno netušili?

Chcete tráviť menej času v kuchyni? Vyskúšajte jednoduché recepty

Pri vyslovení názvov niektorých, väčšinou tradičných jedál, sa mnohým z nás aicky pretočia oči a prvé, čo si vybavíme, je takmer celý deň strávený v kuchyni. Niektoré jedlá sú náročné jednak na prípravu jednotlivých ingrediencií, ale aj samotná tepelná úprava je časovo náročná. Existujú však aj také recepty, ktorými proces varenia značne zrýchlite a budú sa tomu pôvodnému jedlu skutočne podobať. Ako príklad možno porovnať prípravu vývaru z hovädzieho a kuracieho mäsa. Aby bol hovädzí vývar chutný a mäso správne tepelne upravené, odporúčaná doba varenie je minimálne 3 hodiny. Ak však namiesto hovädzieho mäsa použijete kuracie, čas varenia sa zníži minimálne o polovicu. Pred samotnou prípravou si teda rozmyslite, či sa dané ingrediencie nedajú nahradiť niečim, čo pripravíte rýchlejšie. Existuje tiež množstvo jednoduchých receptov na prípravu jedál, ktoré vám uľahčia čas v kuchyni.

Ako zefektívniť varenie?

Cestoviny sú najlepšie na prípravu jednoduchých receptov
Jednoduchá lahôdka

Existuje tiež množstvo tipov, pomocou ktorých bude váš pokrm hotový rýchlejšie. Skrátiť čas dokážete aj tak, že si vopred prichystáte všetky suroviny a používané nádoby uložíte čo najbližšie k miestu, kde budete variť. Ušetríte tak čas tým, že nebudete od sporáka neustále odbiehať. Záleží však aj na tom, z čoho sú vyrobené napríklad hrnce. Najpraktickejšími sú tie, ktoré sú vyrobené z nerezovej ocele. Na kvalite kuchynských pomôcok teda určite nešetrite. Medzi základné pravidlo tiež patrí používanie pokrývok. V kuchyni sa tiež osvedčia aj také prístroje, ktoré ovládajú viacero funkcií – čím menej spotrebičov sa bude vo vašej kuchyni nachádzať, tým lepšie. Mnohé domácnosti si tiež začali zabudovávať aj také skrinky, ktoré dokážu veľmi jednoducho otvoriť a dočiahnuť tak to, čo je momentálne potrebné. Variť nielen jednoducho, ale mať aj patrične vybavenú kuchyňu je základom rýchleho varenia. Navštívte stránku www.zdravopostudentsky.sk, kde nájdete nielen množstvo receptov na prípravu jednoduchých a zdravých pokrmov, ale aj typy na to, ako pri varení ušetríte čas.