Mladinový koncentrát z kútov sveta

Posted by

Mladinový koncentrát je perfektný na výrobu domáceho piva pre začiatočníkov. Mladinový koncentrát je vlastne výrobok profesionálneho pivovaru, ktorí nechal dokončenie piva na Vás. Vám potom stačí pridať už len pár ingrediencií a domáce pivo je hotové. Navyše, domáce pivo uvarené z mladinového koncentrátu chutí omnoho lepšie ako to, ktoré si kúpite v obchode.

Mladinový koncentrát a jeho druhy

Mladinový koncentrát si môžete kúpiť naozaj aj z toho najvzdialenejšie kúta na svete. Ponuka mladinových koncentrátov v internetovom obchode www.Domáci-pivovar.sk je naozaj pestrá a na svoje si príde každý milovník piva. V tomto e-shope nájdete napríklad mladinové koncentráty z USA, Belgicka, Nového Zélandu, Čiech, Ruska atď. Každý jeden mladinový koncentrát chutí výborne a pripravíte z neho výborné pivo. Nezáleží pritom či viac obľubujete svetlé, tmavé, alkoholické či nealkoholické pivo. V e-shope www.Domáci-pivovar.sk nájdete všetky druhy. Napríklad aj IPU, Stout, Pilsner, Cider alebo aj bezlepkový mladinový koncentrát. Tento mladinový koncentrát sa perfektne hodí pre tých, ktorý majú alergiu na lepok, ale aj tak si radi doprajú vychladené pivko. Mladinový koncentrát sa môže vo svojich vlastnostiach a chutiach líšiť od danej značky, ktorá ho vyrobila. V e-shope nájdete mladinové koncentráty od významných značiek akými sú napríklad Brewferm, Inpinto, Brewmaker alebo Muntos. Svoju ponuku bude e-shop postupne rozširovať o ďalšie a ďalšie značky.

Výroba piva z mladinového koncentrátu

Aby ste si doma mohli urobiť pivo z mladinového koncentrátu budete potrebovať ešte spomínané suroviny. Medzi ne patrí napríklad voda. Voda, ktorú použijete na výrobu domáceho piva by mala byť kvalitná, aby neobsahovala nežiaduce baktérie. Preto buď na výrobu piva použite balenú vodu alebo ak patríte medzi štastlivcov, ktorým tečie kvalitná voda z vodovodného kohútika, použite tú. mladinový-koncentrátAk máte kvalitnú vodu budete ešte potrebovať pivné kvasnice. Pivné kvasnice väčšinou bývajú súčasťou mladinového koncentrátu. Pivné kvasnice použijeme na to, aby nám pivo dokonale vykvasilo. Predtým sa ako ich vložíte do budúceho domáce piva ešte ich treba rozmiešať v pohári s čistou vodou. Ale všetky detaily sa dozviete v návode na prípravu domáceho piva z mladinového koncentrátu. Ak máte vodu, pivné kvasnice je potrebné si ešte zaobstarať kvasný cukor a to buď maltózu alebo dextrózu. Každý z cukrov sa vyznačuje inými vlastnosťami a trochu odlišne vplývajú na chuť, vôňu a farbu piva. Keď máme aj túto surovinu, budeme potrebovať už iba fermentačnú nádobu a dezinfekciu. Fermentačnú nádobu nájdete tiež na internetovej stránke e-shopu so všetkým čo súvisí s prípravou domáceho piva a to na: www.Domáci-pivovar.sk. Keď máte všetky potrebné suroviny neváhajte sa do prípravy domáceho piva pustiť aj hneď. Mladinový koncentrát Vám výborne uľahčí robotu a Vy si pivko vychutnáte v pohodlí Vášho domova s najbližšími.