Výroba pečiatok a jej časti

Posted by

Výroba pečiatok bola v minulosti založená na potrebe bahna, neskôr kože až do obdobia, kedy na výrobu pečiatok je potrebný plast. V dnešnej dobe sa výroba pečiatok dá uskutočniť aj z recyklovateľného materiálu. Taktiež na výber je z viacerých druhov, farieb a prevedení pečiatok. Administratívny pracovníci, lekári, špecialisti ako znalci, prekladatelia či notári si život bez svojej pečiatky nevedia už ani predstaviť. Niet sa čomu čudovať, pečiatky perfektne šetria čas jednoduchým spôsobom.

Z čoho sa pečiatka skladá?   

výroba-pečiatokNa výrobu pečiatok sú potrebné ti komponenty. Na výrobu pečiatok je potrebná mechanika, poduška a pomylérový štočok. Každý z týchto komponentov je pritom veľmi dôležitý. Mechanika alebo tzv. telo pečiatky slúži na vkladanie podušky a polymérového štočku. Mechaniku si môže zvoliť každý zákazník sám, závisí len od jeho vkusu akú zvolí materiál či farbu. Taktiež by si mal zvoliť jej veľkosť v závislosti od veľkosti textu či loga svojej firmy. Poduška slúži na farebný odtieň, aký chceme aby mal otlačok. Poduška sa potom potrie atramentom, aby bol text viditeľný. Farba, ktorá sa na podušku dáva môže byť červená, modrá, zelená či čierna. Poslednou časťou na ktorý si výroba pečiatok vyžaduje je polymérový štočok. Polymérový štočok obsahuje vlastne text či logo, ktoré chcete aby sa na papieri otlačil. Musí byť vyrobený z kvalitného polyméru, aby sa na papieri viditeľne otlačil.

Výroba pečiatok pre podnikateľov, špecialistov či lekárov

Pečiatka je neodmysliteľnou súčasťou každej väčšej či menšej kancelárie. Istotne žiadny zo zamestnancov, ktorý s ňou pracujú nedajú na ňu dopustiť. Pečiatka dokáže ušetriť mnoho času, pretože nie je potrebné ručné vypisovanie názvu, sídla, IČA, DIČA, telefónneho kontaktu, e-mailovej adresy či webovej adresy Vašej firmy či ordinácie. Slovenská firma Alamex.sk vyrába pečiatky už osem rokov a má bohaté skúsenosti. Poskytujú pre Vás širokú ponuku pečiatok. Nájdete napríklad klasické pečiatky, pečiatke v pere, pečiatky do vrecka, číslovačky, dátumovky alebo aj ekologické pečiatky. Výroba pečiatok si vyžaduje aj určitú kreativitu grafikov tejto firmy. Na základe Vášho návrhu, Vám pripravia pečiatku ušitú na mieru. Na základe Vášho schválenia Vám ju potom vyrobia a pošlú na Vami uvedenú adresu. Tak si môžete svoju pečiatku vytvoriť jednoducho a pohodlne z Vašej obývačky alebo pracovne. Záleží už len na Vás, aký typ, rozmer, farbu či materiál preferujete a potrebujete, odborníci z Alamex.sk Vám radi s výberom poradia.