Moderné bývanie vďaka drevodomu

Posted by

Mať strechu nad hlavou predstavuje základ celého života. Nie je nad to, keď sa človek vráti po celom dni v práci či v škole domov, v ktorom nájde pohodu a svojich najbližších. Hovorí, že pokiaľ je človek šťastný, nezáleží na tom, v akom dome či byte býva. Mnoho ľudí si však na svojich domácnostiach zakladá. Prvým krokom k vysnenému bývaniu je zodpovedanie si otázky, či budeme bývať v rodinnom dome, alebo v paneláku. Ak padne voľba na rodinný dom, je potrebné si správne vybrať. Medzi obľúbené typy bývania sa opäť začína vracať bývanie v drevodome, ktorý v sebe kombinuje viacero výhod.

Obľúbenosť vidieckeho spôsobu bývania neustále rastie

Aj keď na prelome tisícročí sme mohli sledovať prudko rastúci trend bývania v bytoch, v posledných rokoch sa ľudia opäť vracajú k vidieckemu štýlu bývania. Čo sa však oproti minulosti zmenilo je veľkosť domov, ktoré sa stavajú. Kedysi sa pri výstavbe rodinných domov brali do úvahy aj ďalšie generácie, od ktorých sa očakávalo, že budú tiež v tomto dome bývať. Stavali sa teda veľké, viacgeneračné rodinné domy. V súčasnosti sú obľúbenými jednopodlažné rodinné domy, ktoré majú čo najmenej priestoru. Tento priestor je však prakticky využitý. Nestane sa teda, že v drevodome nájdeme najmenej dve kúpeľne, izby pre hostí či niekoľko izieb, v ktorých sa skladuje všetko nepotrebné. V súčasnosti sa stavajú rodinné domy, ktoré majú maximálne 4-5 izieb a prakticky malú obývateľnú plochu. Nezáleží pri tom na tom, či sa drevodom nachádza na vidieku či v meste. Na pohľad pôsobí naozaj luxusne a bývať sa vám v ňom bude naozaj dobre.

Drevodom ponúka množstvo výhod

Drevodom je vhodný na celoročné bývanie
Vôňa dreva v drevodome

Drevodom je na prvý pohľad veľmi atraktívny. Príjemné bývanie nie je jediné, čo vám drevodom ponúka. V tejto stavbe sa vám bude bývať nielen ekologicky, ale hlavne ekonomicky. Drevodom je v porovnaní s ostatnými typmi bývania lacnejší. Ak je tiež jeho výstavba zameraná na ekologické riešenia, hospodárne budete bývať aj nasledovné roky po jeho výstavbe. V porovnaní s ostatnými typmi bývania ponúka aj rozdielne technologické prvky, ktoré sa podpíšu na pohodlí vášho bývania. Jedným z nich je napríklad drevo, z ktorého je drevodom zhotovený. Drevo je charakteristické svojou sviežou vôňou, v domácnosti vám bude príjemne rozvoniavať ešte počas nasledujúcich rokov. Drevo by však malo byť ošetrené, a to pomocou impregnácie, ktorá zaručí jeho životnosť. Na stránke www.carodreva.sk nájdete zaujímavé informácie o dreve ako stavebnom prvku, ale aj o tom, ako pristupovať k jeho ošetrenie tak, aby vydržalo ako nové skutočne dlho.