Tenisový tréner naučí ako hrať tenis správne

Posted by

Čo je lepšie ako si počas príjemných letných dní zahrať tenis? Asi nič, pretože tomuto športu sa nie na darmo hovorí ako „biely“ šport. Obľúbilo si ho mnoho ľudí u nás na Slovensku ale aj po celom svete. Tenis je dokonca olympijsky šport a existujú tiež aj viaceré medzinárodné turnaje, ktoré majú vysokú sledovanosť po celom svete. Aby to však tenisový hráč či hráčka dostalal/a až na takéto významné turnaje je nevyhnutné mať profesionálneho trénera. Ak aj vy chcete svoju ratolesť priviesť k tomuto krásnemu športu je tu pre vás tenisový tréner Bratislava. Vaše dieťa či deti dokonale naučí správnu techniku úderov a tiež aj zrozumiteľne vysvetlí pravidlá hry. Správna technika vykonávaných činností je pri začiatku akéhokoľvek športu dôležitá a inak tomu nie je ani pri tenise. Vďaka kvalitným úderom bude dieťa vyhrávať nie jeden zápas a tým pádom ho bude aj tenisové zápolenie omnoho viac baviť. Žiadne dieťa nerado prehráva, práve naopak, snaží sa vyhrať a vybojovať čo najviac bodov. Tenisový tréner je tu nielen pre deti na to, aby ich aj podporil, pochválil a namotivoval do ďalšieho tréningu alebo zápasu.

Skupinový, tréning vo dvojici alebo individuálny tréning?

Tenisový tréner Bratislava je na začiatky najlepší
Športové potreby na tenis

Možností ako deťom zostaviť tréning je niekoľko. Tenisový tréner v Bratislave ponúka tri spôsoby tréningov a to: skupinový tréning, tréning vo dvojici a individuálny tréning. Každý z nich má pritom svoje výhody. Napríklad pri skupinovom tréningu sú deti viac motivované byť lepší oproti svojim kamarátom a tiež sa na kurte viacej zabávajú. Tento typ tréningu je vhodný pre deti, ktoré majú veľa energie a chcú sa na kurte vyblázniť. Tréning vo dvojici je pre deti zábavný, no taktiež aj náučný. Deti môžu od seba odpozorovať správnu techniku, prípadne sa učiť na chybách kamaráta. Tiež si deti môžu vyskúšať zmerať si silu v hre oproti sebe. Tenisový tréner má tiež viac času na každého hráča, ako pri skupinovom tréningu. Pri individuálnom tréningu je viditeľný najväčší postup, pretože tenisový tréner sa venuje iba jednému dieťaťu. Tento typ tréningu je najvhodnejší pre deti, ktoré radi súťažia a chceli by sa zúčastňovať rôznych zápasov s rovesníkmi.

Každé dieťa je individuálne a preto mu môže vyhovovať iný typ tréningu. O tom najlepšom tréningu pre vašu ratolesť sa však neváhajte poradiť s profesionálnym tenisovým trénerom. Na internetovej stránke www.tenis-trener.sk nájdete kontakt a všetky podstatné informácie zo sveta tenisu.