Moderné sklápacie postele vám pomôžu zefektívniť priestor v domácnosti

Posted by

S malými bytmi sa stretávame čoraz častejšie. U našich západných susedov sa vo veľkých mestách stavajú iba malometrážne byty, nakoľko sa nimi šetrí priestor a v konečnom dôsledku sa môže do takejto budovy nasťahovať viac rodín. S malým priestorom však vznikajú nové problémy. Ako teda rozložiť nábytok a zariadiť úložný priestor tak, aby bol čo najefektívnejšie využitý a aby sme zároveň mali dostatok priestoru na život? Sklápacie postele sú ideálnym riešením! Že ste o nich ešte nepočuli? Nevadí! Predstavíme vám ich krok po kroku. 

Sklápacie postele čerpajú inšpiráciu z minulosti, no tie dnešné sú úplne iné

Sklápacie postele si prešli dlhou cestou
Využitie sklápacích postelí doma aj v hoteloch

Možno ste o tom ani len netušili, no sklápacie postele majú skutočne bohatú históriu. Siaha až do stredoveku, kedy sa takýchto posteliach spalo najmä služobníctvo. Dnes už je však všetko inak a stávajú sa čoraz populárnejšie. Ich dnešné prevedenie je totiž na míle vzdialené tomu stredovekému. Mechanizmus sklápania je navrhnutý tak, aby bolo sklápanie i vyklápanie ľahké ako pierko, no zároveň disponuje poistkou, aby sa vám posteľ nevyšmykla a nespadla tvrdo na podlahu. Moderné sklápacie postele majú mnoho vychytávok, vďaka ktorým bude používanie veľmi pohodlné a jednoduché. Častokrát bývajú súčasťou bežnej obývacej steny alebo nábytku v detskej izbe. Existujú nábytkové súpravy, pri ktorých na prvý pohľad ani nespoznáte, že obsahujú sklápaciu posteľ. Počas dňa totiž môžu slúžiť ako pracovný stôl alebo polička na odkladanie vecí. Skvelo vymyslené, čo poviete? 

Hlavné výhody sklápacích postelí 

V súčasnosti sa sklápacie postele využívajú najmä na šetrenie priestoru. V noci sa na posteli spí, no cez deň sa posteľ vyklopí a priestor pod ňou je prakticky voľný. Takýto priestor môžu využiť napríklad deti na hranie, či umiestnenie sedenia pre návštevu. Celá miestnosť tak pôsobí vzdušnejšie a útulnejšie. Sklopnú posteľ navyše nemusíte ustlať. Jednoducho ju vyklopíte a na vaše periny nepadá zbytočne prach počas dňa. Sklápacie postele majú aj ďalšie výhody, o ktorých sa dozviete na webovej stránke https://www.sconto.sk/. Sú moderným kusom nábytku, ktorý je ešte navyše aj veľmi praktický. Určite ho ocenia najmä tí, ktorí dennodenne bojujú s nedostatkom priestoru vo svojej domácnosti. Tak čo, už ste sa rozhodli, ktorú sklápaciu posteľ si vyberiete?