Nové možnosti pre podnikateľské subjekty vďaka crowdfundingu

Posted by

Nielen začínajúcim podnikateľom sa ponúka mnoho riešení, pomocou ktorých môžu ľahšie financovať svoje podnikanie. Zrodil sa aj vám v hlave nápad, avšak obávate sa ho realizovať z dôvodu nedostatku finančných prostriedkov? Alebo si len jednoducho nechcete finančné prostriedky požičiavať z banky, ale hľadáte iné spôsoby financovania? Možno práve vám pomôže crowdfunding, ktorý pomohol v začiatkoch či v rozšírení podnikateľskej činnosti už mnohých spoločnostiam.

Čo to crowdfunding je a ako funguje v praxi?

Crowdfunding a investori
Investície do crowdfundingu

Patríte aj vy medzi tých, ktorí zatiaľ s týmto slovom neprišli do styku? Alebo len neviete, ako správne by ste si toto anglické slovo mali preložiť? Možno ho preložiť ako komunitné alebo davové financovanie. V praxi ho možno charakterizovať ako určitú finančnú zbierku, do ktorej sa zapájajú rôzni ľudia a prispievajú tak na určitý projekt. S týmito ľuďmi ste sa však v minulosti stretnúť nemuseli, jednoducho si určitý projekt vybrali a rozhodli sa ho svojimi financiami podporiť. Ak chcete aj vy z crowdfundingu niečo vyťažiť, mali by ste mať prístup k internetu. Celý koncept funguje tak, že existujú špecializované webové stránky, na ktorých ľudia prezentujú svoje nápady. Aj keď je crowdfunding relatívne mladý, zapájajú sa doň tisícky projektov. Ak sa aj vy rozhodnete zapojiť, musíte si na týchto webových stránkach nastaviť sumu, ktorú by ste radi vyzbierali. Je však dôležité, aby tento nápad a čiastku schválili aj samotní moderátori, lebo bez ich súhlasu nie je možné zbierku zahájiť. Je tiež len a len na vašom rozhodnutí, ako dlho vám budú môcť prispievatelia prispievať. Vo väčšine prípadov je maximum 60 dní. Okrem toho, že získate finančné prostriedky, získať tiež aj dobrú spätnú väzbu. A tá spočíva v tom, že v prípade, ak sa vám nepodarí vyzbierať v stanovenej lehote finančné prostriedky, ktoré ste si na začiatku stanovili, nič sa nedeje – budú vrátené vašim poskytovateľom v plnej výške. Zistíte tiež, akému veľkému záujmu by sa váš produkt tešil. Ak sa nevyzbiera dostatok, pravdepodobne by o produkt na trhu záujem nebol.

Zaujíma vás crowdfunding?

Oslovil vás tento koncept? Chceli by ste sa o ňom dozvedieť viac? Navštívte stránku https://printtalk.sk/, kde nájdete mnoho zaujímavých informácií a tiež aj odporúčania, ako k nemu pristupovať. Využite aj vy možnosti, ktoré nám v súčasnosti crowdfunding ponúka a naštartujte aj vy vaše podnikanie správnym smerom!