Prečo sú laminátové podlahy také žiadané?

Posted by

Chystáte sa vymeniť svoju starú podlahu za novú? V minulosti sme až taký veľký výber nemali, no dnes už trh ponúka skutočne bohatú paletu podláh a tak môže byť výber naozaj náročný. Jedným z typov podláh je laminátová podlaha. Sú mimoriadne obľúbené, pretože sa v nich spája vysoká kvalita za rozumnú cenu. Aké sú jej hlavné výhody a kam všade sa takáto podlaha hodí? V nasledujúcich riadkoch si posvietime na plusy i negatíva laminátovej podlahy. 

Zhodnoťte pozitíva

Laminátová podlaha a jej odolnosť
Pozitíva laminátovej podlahy

Pri výbere podlahy sa častokrát zameriavame práve na výhody jednotlivých typov. Tak sa poďme pozrieť na tie vyrobené z lamina. Prvou výhodou je nízka cena, čo však v žiadnom prípade neovplyvňuje ich kvalitu. Takýto typ podlahy dokáže plne konkurovať drevenej alebo vinylovej podlahe. Laminátové podlahy sa skladajú z jednotlivých dielov, ktoré do seba krásne zapadajú. A tu sa dostávame k ďalšej výhode. Ich montáž je veľmi jednoduchá a tak ju zvládne naozaj každý. Čo sa týka životnosti takejto podlahy, pokiaľ ju budete používať šetrne, vydrží vám roky ako nová. To platí aj o jej farbe. Zatiaľ čo prírodné materiály zvyknú vyblednúť, laminátová podlaha si svoju farbu zachová. Takisto je odolná voči mechanickému opotrebeniu. Mnoho ľudí pri výbere podlahy kladie dôraz na to, aby bolo možné pod ňu umiestniť podlahové vykurovanie. Aj túto požiadavku dokáže laminátová podlaha splniť. Výrobcovia navyše dbajú na to, aby si mal každý zákazník z čoho vybrať. V obchodoch s podlahami preto určite nájdete presne to, čo hľadáte.

Má laminát nejaké nevýhody?

Všetko má svoje výhody i nevýhody a výnimkou nie sú ani laminátové podlahy. Prvou z nich je to, že sú chladnejšie ako prírodné podlahy. Pokiaľ ale plánujete dať pod ňu podlahové kúrenie, nie je to žiadny problém. Ďalšou nevýhodou je to, že takýto typ podláh si veľmi nerozumie s vodou. Neodporúča sa preto podlahu umývať príliš mokrou handrou. Ak sa vám na laminátovú podlahu niečo vyleje, snažte sa tekutinu okamžite odstrániť. Podlaha z lamina preto nie je veľmi vhodná do kúpeľne, v ostatných miestnostiach je však viac ako vítaná. Máte záujem o cenovo dostupnú, no zároveň kvalitnú podlahu? V tom prípade neváhajte kliknúť na webovú stránku https://www.at-obklad.sk/.