Statik Nitra vám poskytne to najlepšie poradenstvo

Posted by

Zvažujete, že kúpite starší rodinný dom či chatu? Alebo plánujete kompletnú prerábku vášho bytu či domu? V každom z týchto prípadov je namieste osloviť odborníka, akým je statik Nitra. Takýto profesionál vám poskytne veľmi cenné informácie a rady, ktoré vám pomôžu v mnohých smeroch. Napríklad, ak ste sa rozhodli pre kúpu staršieho rodinného domu a statik Nitra sa s vami zúčastní na prehliadke danej nehnuteľnosti, bude schopný ju posúdiť svojím odborným pohľadom. Pri takomto posudku odhalí možné chyby, ktoré sa týkajú statiky budovy a taktiež vám povie približnú cenu potrebnej rekonštrukcie. Takýmto spôsobom zistíte, či sa vám danú nehnuteľnosť oplatí kúpiť a vyhnete sa možným nepríjemným zisteniam, ktoré by ste bez posudku statika po čase v danej nehnuteľnosti museli odhaliť až časom. 

Prečo sú služby statika potrebné aj pri prerábke?

Statik Nitra na stavbách
Dôležitosť statika v Nitre

Ak pred sebou máte prerábku bytu alebo domu, počas ktorej plánujete búrať niektoré steny, alebo budete prerábať podkrovie na obytné podlažie, skôr než začnete, obráťte sa na statika Nitra. Vďaka využitiu služieb statika sa vyhnete mnohým komplikáciám, ktoré by počas prerábky mohli nastať. Napríklad sa môže stať, že by ste začali búrať stenu, bez toho aby ste si boli vedomí, že je zároveň nosnou priečkou stavby, čo by následne narušilo statiku celej budovy. Čo sa týka prerábky neobývaného podlažia, napríklad podkrovia, na obývané podlažie, v takom prípade je taktiež veľmi podstatné, aby ste sa o vhodnosti takýchto prác poradili so statikom. Dôvod je ten, že dané podlažie nemusí byť prispôsobené na veľkú záťaž, čo je potrebné odhaliť ešte predtým, než prebehne jeho prípadná prerábka. Pokiaľ by podkrovie nebolo dostatočne pevné, statik Nitra vám navrhne najvhodnejší spôsob, ako ho spevniť. 

Kedy treba zvýšiť pozornosť

Pokiaľ na vašej nehnuteľnosti registrujete praskliny, či už na strope alebo na stenách, netreba ich brať na ľahkú váhu. Takéto praskliny môžu signalizovať to, že statika danej budovy je narušená. Praskliny môžu byť spôsobené posunom stien, čo znamená, že ide o seriózny problém, na ktorý by sa mal prísť čo najskôr pozrieť odborník, akým je napríklad statik Nitra. Takýto profesionál zistí kde vznikla chyba a navrhne vám jej najlepšie možné riešenie. Pokiaľ máte záujem o kvalitné služby statika Nitra, navštívte webovú stránku https://www.dobra-stavba.sk/.