Tri vitamíny, ktoré sú najlepšie na posilnenie imunity

Posted by

Mnoho ľudí v čase, keď vo svete zúri koronavírus, hľadajú spôsob, ako sa chrániť a najmä čo je vhodné na posilnenie imunity. Posilnenie imunity môžeme docieliť mnohými spôsobmi – jedenie vitamínov, zdravá výživa, dostatok pohybu a športovanie, dostatok spánku, vyhýbanie sa stresu. Najideálnejšie je, ak kombinujeme všetky spomínané veci a to nie len v období chrípky, prechladnutia a covidu, ale počas celého roka. Odborníci tvrdia, že správne stravovanie je rozhodujúcim krokom k odvráteniu choroby, pretože ak konzumujete výživne jedlá bohaté na vitamíny, môžete pomôcť vášmu imunitnému systému v boji proti chorobe. V tomto článku si predstavíme tri vitamíny, ktoré vám pomôžu na posilnenie imunity. Ktoré sú to?

Vitamín C, B6 a E

Posilnenie imunity u dospelého človeka
Vitamíny, ktoré posilnia imunitu

Viete, ktoré vitamíny by ste mali prijímať v potrave na posilnenie imunity? Viete, v ktorých potravinách, sa vitamíny nachádzajú? Na posilnenie imunity je potrebné prijímať dostatočné množstvo vitamínu C. Vitamín C je jedným z najúčinnejších vitamínov na posilnenie imunity. V skutočnosti môže nedostatok vitamínu C spôsobiť, že budete viac chorí. Medzi potraviny, ktoré sú bohaté na vitamín C, patria pomaranče, mandarínky, grapefruity, jahody, paprika, špenát kel a brokolica. Denný príjem vitamínu C je nevyhnutný pre dobré zdravie, pretože vaše telo si ho neprodukuje a ani neukladá. Dobrou správou je, že vitamín C je obsiahnutý v toľkých potravinách, a tak sa nemusíte báť, že neprijímate dostatok vitamínu C. Na posilnenie imunity je dôležité aj prijímať vitamín B6, ktorý je nevyhnutný na podporu biogemichký reakcií v imunitnom systéme. Medzi potraviny bohaté na vitamín B patria losos, zelená zelenina a v cíceri. Vitamín E je vitamín, ktorý je silný antioxidant a pomáha bojovať proti infekcii, a tak je to výborný vitamín na posilnenie imunity. Medzi potraviny, ktoré sú bohaté na vitamín E patria orechy, semená a špenát.

Môžu doplnky pomôcť imunite?

Mnohí na posilnenie imunity užívajú aj doplnky, ktorými vypĺňajú medzery v stravovaní. Tak si zaručíte, že telo prijme všetky živiny a minerály, ktoré potrebuje, no najlepším spôsobom je ich prijímať priamo z potravy. Vaše telo lepšie vstrebáva a využíva vitamíny a živiny, ak pochádzajú z potravy. Je dôležité vedieť, že si vybuduje silný imunitný systém, ak budete sa stravovať určitý čas. Nemôžete očakávať, že ak na raňajky zjete štyri pomaranče, tak tie vás ochránia pred prechladnutím. Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte webovú stránku https://silverdium.sk/.