Vyberte si posteľné obliečky pre vaše sladké sny!

Posted by

Kvalitu spánku ovplyvňuje mnoho vecí. Málokto vie, že za tým, ako sa vyspíme, môže byť napríklad strava, ktorú prijímame počas dňa, pitný režim, teplota v spálni či kvalita posteľnej bielizne. Pri spánku by sme sa mali cítiť maximálne komfortne a preto by sme mali dbať nielen na výber pyžama, ale aj posteľného prádla. Posteľné obliečky by mali byť príjemné na telo. V zime preferujeme obliečky, ktoré nás zahrejú, v lete zase tie, ktoré dokážu trochu schladiť. Poďte si spolu s nami vybrať tie pravé pre váš pokojný a ničím nerušený spánok!

Bavlnené posteľné obliečky sú stále najobľúbenejšie

Posteľné obliečky na zips
Posteľné obliečky z bavlny sú top

Obchody dnes ponúkajú posteľné obliečky od výmyslu sveta. Je tomu tak nielen v prípade vzorov, ale aj materiálu. Ak si chcete byť istý, že sa skvele vyspíte, rozhodne siahnite po bavlnených posteľných obliečkach. Sú totiž nestarnúcou klasikou, ktoré obľubovali už naši starí rodičia. Dnes už však doba pokročila aj v tomto smere, a tak ste si určite všimli, že nie sú bavlnené obliečky ako bavlnené obliečky. Bavlna sa získava z rastliny menom bavlník. Jej zbieranie je náročné a musí sa doviesť do takej podoby, aby sa s ňou dalo pracovať. Bavlnená látka môže mať pritom rôznu hustotu tkania. To je dôvod, pre ktorý sa vám možno zdajú niektoré bavlnené posteľné obliečky tenšie ako iné. Flanelové obliečky majú vyššiu hustotu a práve to zaručí, že vám v nich bude teplo počas celej noci. V lete zase naopak uprednostňujeme saténové alebo damaškové posteľné obliečky.

Ako sa starať o bavlnené posteľné obliečky?

Bavlnené obliečky sa vyznačujú vysokou kvalitou už samé o sebe. Môžete im však pomôcť k dlhovekosti potrebnou dávkou starostlivosti. Bavlnené obliečky sa odporúča prať od 40 do 60 stupňov Celzia. Pokiaľ použijete aviváž, zabezpečíte, že budú vaše posteľné obliečky nádherne voňať a dokonca rozvoňajú celú spálňu. Žehlením sa zabíjajú baktérie a tak túto činnosť po vypratí posteľného prádla rozhodne nevynechávajte. Posteľnú bielizeň vždy kupujte iba v špecializovaných obchodoch alebo od overených dodávateľov. V súvislosti s posteľnou bielizňou sa naozaj neoplatí šetriť. Spánok je predsa niečo, na čo by sme mali dbať. Vyberte si posteľné obliečky podľa svojich predstáv na webovej stránke https://www.luxusna-spalna.sk/