Bezpečnosť nehnuteľnosti nadovšetko

Posted by

V dnešnej dobe sa bezpečnosť kladie veľký dôraz. Veď niet sa čo čudovať, keď na nás z každej strany číhajú rôzne nástrahy. Dnes už j celkom bežné, že deti idú zo školy rovno domov a častokrát bývajú samé doma, kým sa rodičia nevrátia z práce. Preto mať kvalitné a dobré bezpečnostné dvere vôbec nie je zlý nápad. Samozrejme , má to aj mnoho iných výhod. Bezpečnostné dvere môžu vyzerať dobre a navyše od nich aj očakávame, že budú bezpečné. Čo by teda mali mať také bezpečnostné dvere? Je na nich niečo špeciálne? Áno, je.

Do domu aj do bytu

Bezpečnostné dvere proti zlodejom
Varianty bezpečnostných dverí

Je jedno či už si chcete zabezpečiť bezpečnostné dvere do domu alebo do bytu. V podstate je to stále to isté, len s tým rozdielom, že dvere do bytu nemusia byť zateplené, ale dvere do domu áno. Teda odporúča sa, aby boli zateplené. Je to z toho dôvodu, že v dome bývajú oveľa väčšie tepelné straty ako v bytoch. Bezpečnostné dvere sú preto bezpečnostné, lebo majú viacero mechanizmov, ktoré zaisťujú, aby sa do domu, či bytu nedalo tak ľahko dostať. Zvyčajne majú dva zámky a zamykanie je po celom ráme dverí, minimálne na troch miestach. Čiže ak by sa zlodejovi aj podarilo porušiť jeden zámok, stále ho ešte brzdia ďalšie, minimálne dva. Väčšina bezpečnostných dvier už býva aj zvukovo izolovaná, čo ocenia najmä ľudia, žijúci v byte, pretože veľmi často môžu počuť výťah, ktorý býva rušivý. Na bezpečnostných dverách by nemal chýbať ani priezor. Je to tá časť, cez ktorú viete zistiť, kto k vám ide. Veľmi často a radi ju používajú najmä deti. V každom prípade bezpečnostné dvere je vhodné zvoliť ako vstupnú bránu do vášho obydlia

Jednokrídlové aj dvojkrídlové, akýchkoľvek rozmerov

V dnešnej dobe už výrobcovia pre vás vyrobia takmer akékoľvek bezpečnostné dvere. Ak máte nejaké špeciálne rozmery, nemal by to byť problém, zvyčajne je to len o cene a o tom, koľko si za danú službu priplatíte. Viac sa používajú jednokrídlové bezpečnostné dvere, ale ak niekto preferuje dvojkrídlové, dajú sa vyrobiť aj také. Výber je naozaj široký, treba si zvoliť len typ, farbu a správne rozmery.

Skvelý výber bezpečnostných dvier nájdete aj na https://www.vstavaneskrine.com.